ПЦУ
ПЦУ pogliad.ua

До яких провокацій може вдатися РФ, щоб завадити створенню єдиної Помісної Православної Церкви в Україні – відео

УПЦ Московського Патріархату – це все частина великої гібридної війни, що Росія веде проти України. І створення єдиної Помісної Православної Церкви – це питання остаточного розриву України з "рускім міром"

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" політичний консультант Олег Медведєв. 

Експерт вважає, що Росія може організувати провокації, щоб завадити створенню єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Він сказав: "Мене більше турбують якісь дії Москви всередині України, які можуть організувати за участі "п'ятої колони". "Опозиційний блок уже виступив категорично проти цього проекту. Деякі речники УПЦ МП теж висловилися проти. І за допомогою так званих корисних ідіотів, які там можуть організувати напади на храми, акти насильства щодо священиків і це використовуватиме в своїх інтересах Росія. Наскільки я розумію, правоохоронні органи СБУ отримали відповідні доручення. Всі розуміють, які є ризики".

Крім того, Медведєв заявив, що створення Єдиної Помісної Православної Церкви – це великий геополітичний проект.

"Те, що Президент сказав про це так голосно, означає, що він напевно отримав доволі серйозні запевнення від Вселенського Патріарха і перехід цього питання в таку публічну частину, очевидно, означає те, що це справді спроба надати процесу вже незворотного характеру... Тут немає, звичайно, сумнівів в української сторони, тих хто почав, але по-різному може скластися ситуація навколо Вселенського престолу. Ми всі маємо розуміти, що буде серйозний тиск з боку Москви на Константинополь, буде безліч провокацій всередині Україні, бо, насправді, це питання значно більше, ніж церковне. Церковна частина – це тільки частина цієї проблематики. Це великий геополітичне і політичне питання. Це питання остаточного розриву України з "рускім міром". Ми всі прекрасно розуміємо, що Російська Православна Церква і УПЦ МП – це все частина великої гібридної війни, яку Росія веде проти України. Нам важливо не недооцінити те, що нам наперекір цьому зробить Москва на самих різних фронтах. Тому добре, що відбулася спроба інтенсифікувати цей процес. І найближчого місяця Президент поставив це питання на свій порядок денний".

Експерт також зауважив, що патронат держави в питанні створення єдиної Помісної Православної Церкви в Україні є вимогою Вселенського патріархату.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Президент України Петро Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української Автокефальної Церкви. 

Попередній матеріал
У разі обмежень на імпорт нафтопродуктів пальне може здорожчати на 30% – експерт
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": науковець, біолог та учасник АТО Євген Дикий в ефірі "5 каналу

Не поділили храму: на Рівненщині віряни різних патріархатів посперечалися

В УПЦ Київського Патріархату прокоментували початок процесу ухвалення томосу про автокефалію

Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви

Вже домовились: Україна і США будуть вести спільну боротьбу з наркобізнесом

Наші в Каннах: український фільм потрапив до конкурсної програми кінофестивалю

Ірина Луценко розповіла, що саме не дає Україні розірвати договір про дружбу з РФ