5 канал

Лише третина прихильників УПЦ Московського Патріархату виступає за єдність із Москвою – архієпископ Євстратій

УПЦ Московського Патріархату – це "найбільш якісна мережа" Російської Православної Церкви загалом

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій (Зоря).

"Перша річ – це аналіз даних соціологічних опитувань, який свідчить про те, що найважливіше для тих, хто нині є в Московському Патріархаті – це єднання з Москвою. Так відповідає менш як третина. Тобто в середовищі самого Московського Патріархату лише менше третини його прихильників вважають, що за будь-яких обставин треба залишатися єдиними з Російською Православною Церквою. А дві третини – це потенційно ті, хто вже готовий у своїй думці, за тих чи інших умов (відлучитися від Москви – ред.)... Умова, очевидно, є та, що дотепер Українська Церква помісна, Київський Патріархат, не визнана іншими Церквами, і тому прихильники внутрішнього віддалення від Москви не хочуть відходити, щоб не виявитися такими самими невизнаними, як поки що є ми. І коли це визнання для них стане реальністю, то оця стіна, вона впаде... Із наближенням до того моменту, особливо коли відбудеться проголошення томосу, то очевидно, що це стане реальністю для значно більшої кількості і, насамперед, вірян простих. Бо для них це був найголовніший аргумент, який Москва тиражувала понад 25 років, що ніхто з ними не спілкується. А тут всі їхні аргументи обернуться проти них. Ось спілкуються, ось визнають. Яка вам підстава бути з Москвою і не бути разом з Києвом?"

Крім того, архієпископ Євстратій зауважив, що натепер найбільш "якісна мережа" Російської Православної Церкви – це саме УПЦ Московського Патріархату: "Зараз у Російській Православній Церкві понад 40% релігійної мережі, то найбільш "якісна частина" – це мережа в Україні. Тобто майже половина структури Російської Церкви – це Московський Патріархат в Україні, і без цієї частини він може заявляти про гегемоністичні плани, але він уже нагадуватиме сучасну Росію порівняно з минулим СРСР. І, думаю, це зрештою є головний аргумент для Константинопольського Патріарха, що для того, аби повернути ситуацію в православ'ї в нормальне русло, треба вже не "припарки прикладати", а "робити операцію". І Україна тут –ключ, так само як і політично, і геополітично, на який бік схиляється – чи Росія чи захід, – то так і розвиваються події. Нас намагалися втягнути туди, то так само і в церковному плані".

Попередній матеріал
Знайти винного: на Донеччині у полишеній комунальниками ямі загинула дівчинка
Наступний матеріал
У разі обмежень на імпорт нафтопродуктів пальне може здорожчати на 30% – експерт

Не поділили храму: на Рівненщині віряни різних патріархатів посперечалися

Росія має повернути уламки літака Качинського – МЗС Польщі

"Націлювалися на мільйони пристроїв": США та Британія звинуватили РФ у новій масштабній кібератаці

Лідери G7 вимагають від Росії оприлюднити дані про отруту "Новачок" – спільна заява

Трамп: "Росія не збила жодної ракети, випущеної по режиму Асада у Сирії"

Ірина Луценко розповіла, що саме не дає Україні розірвати договір про дружбу з РФ