cn.vnews.agency

Лідери G7 вимагають від Росії оприлюднити дані про отруту "Новачок" – спільна заява

  Країни G7 згодні із оцінкою Великої Британії, що саме РФ відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля – "іншого правдоподібного пояснення немає"

  Країни "Великої сімки" вимагають від РФ розкрити всі дані про програму розробки нервово-паралітичної речовини "Новачок". Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ усіх країн-членів G7.

  "Організація із заборони хімічної зброї незалежно підтвердила висновки Великої Британії щодо хімічної речовини, використаної під час атаки у Солсбері. Згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями, Росія повинна повністю розкрити ОЗХЗ свою раніше неоприлюднену програму "Новачок", – зазначається в тексті звернення.

  Також у заяві наголошується, що країни G7 згодні із оцінкою Великої Британії, що саме РФ відповідальна за отруєння Сергія Скрипаля, й "іншого правдоподібного пояснення немає".

  "Ми засуджуємо тривалу неспроможність Росії дати відповідь на легітимні запити уряду Об’єднаного королівства, що лише підкреслює відповідальність Росії. Ми закликаємо Росію негайно відповісти на усі запитання, пов'язані із інцидентом у Солсбері", – наголошують лідери "Великої сімки".

  Вони запевняють: і надалі належним чином залучатимуть Росію до вирішення регіональних криз та глобальних викликів", аби примусити Кремль поважати засновану на правилах міжнародну систему.

  "G7 також продовжуватиме посилювати свої можливості із реагування на гібридні загрози, у тому числі в сферах кібербезпеки, стратегічних комунікацій та контррозвідки. Ми вітаємо дії окремих держав, які вони вживають для обмеження російської ворожої розвідувальної діяльності та підвищення нашої колективної безпеки. G7 уважно слідкуватиме за цією ситуацією та її наслідками", – наголошують глави МЗС.

  Довідково: 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його доньку Юлію отруїли в місті Солсбері. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

  Попередній матеріал
  "Маршрутку зім'яло вщент": у Кривому Розі в аварії загинули 7 осіб, більше 10 постраждали
  Наступний матеріал
  Резерви для підвищення "мінімалки" є вже сьогодні – Мінсоцполітики