Карен Пірс

Лондон в ООН: Росія причетна до отруєння Скрипаля, її не можна допускати до розслідувань

  Представник Британії у Радбезі уточнила, що провину може встановити лише суд, але є підстави для звинувачень на адресу Росії

  Велика Британія має всі підстави вважати Росію причетною до виготовлення нервово-паралітичної речовини "Новачок" , від якої постраждала 21 особа. Про таке заявила представник Сполученого Королівства при ООН Карен Пірс на учорашньому засіданні Радбезу, передає УНІАН

  Як стало відомо, офіційний Лондон вважає "досить імовірним", що відповідальність за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки Юлії у британському Солсбері несе Росія. Зважаючи на це, представників РФ не можна допускати до розслідування.

  Як пояснила Карен Пірс, формулювання "із високою вірогідністю" означає, що провину може встановити лише суд. Однак, за словами дипломата, у Великої Британії є всі підстави для звинувачень на адресу Росії.

  Так, згідно висновків лабораторії у Портон-Дауні, саме речовину "Новачок" застосували проти Скрипаля та його доньки.

  Крім того, нагадала представниця Британії про те, що над розслідуванням отруєння працюють нині 250 слідчих. Наразі вони вивчають 5 тис. годин відеозаписів і 1300 речових доказів. На допит очікують також півтисячі свідків у справі.

  Як відзначила Карен Пірс, Велика Британія негайно звернулася за допомогою в розслідуванні в Організацію по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) – у повній відповідності з положеннями відповідної Конвенції.

  Утім, Лондон занепокоєний нещодавньою заявою очільника російського МЗС Сергія Лаврова, згідно з якою випливає, що Росія не погодиться з жодними висновками розслідування ОЗХЗ, якщо в ньому не візьмуть участі експерти з РФ.

  Довідково: 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його дочку Юлію отруїли в місті Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

  Попередній матеріал
  ВДВ перейменували на Десантно-штурмові війська
  Наступний матеріал
  Атмосферний фронт: у Страсну п'ятницю в Україні пройдуть дощі та грози