Отруту "Новачок" виготовили в закритому місті в Саратовській області РФ – The Times

  Британська розвідка каже, що в місті Шихани упродовж останніх десятиліть проводили випробування ефективності застосування "Новачка" для "точкових убивств"

  Нервово-паралітичну речовину "Новачок", яку використали для хімічної атаки у британському Солсбері та отруєння екс-шпигуна Сергій Скрипаля і його доньки Юлії, розробили в Саратовській області РФ. Про це оголосили представники британської розвідки на брифінгу, передає видання The Times.

  За даними розвідників, виготовленням отрути займалися в лабораторії науково-дослідницької бази закритого міста Шихани, що в Саратовській області Росії. Там нібито упродовж останніх десятиліть проводили випробування з відпрацювання використання отруйних речовин для цілеспрямованих акцій.

  Зокрема, в розвідці кажуть про випробування ефективності застосування "Новачка" для здійснення "точкових убивств".

  У Росії натомість заявили, що хімічну зброю, зокрема і нервово-паралітичну речовину "Новачок" ніколи не зберігали в лабораторії Державного науково-дослідного інституту органічної хімії і технології в місті Шихани. Політичний представник російського президента обмовився, що в Саратовській області такий об'єкт був, але він не в Шиханах.

  При цьому вчені-хіміки Леонід Рінк та Володимир Углєв, що за часів СРСР працювали в Шиханах, розповіли російським ЗМІ, що в лабораторії справді проводили розробку і зберігання речовин класу "Новачок".

  Довідково: 4 березня 2018 року колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля, який був подвійним агентом і шпигував у Росії на користь Британії, та його доньку Юлію отруїли в місті Солсбері. Нині вони перебувають у критичному, проте стабільному стані. Впливу отрути також зазнали ще 19 осіб. До розслідування нині залучені військові спецпідрозділи. 

  Попередній матеріал
  Савченко відмовилася від перевірки на поліграфі: які подробиці розповіли в СБУ
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки українців скористалися 4G-зв'язком за перший тиждень