Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа https://smolensk.glavny.tv

Росія має повернути уламки літака Качинського – МЗС Польщі

Це необхідно для проведення слідства, кажуть у зовнішньополітичному відомстві Польщі

Москва має повернути Польщі уламки розбитого під Смоленськом літака екс-президента Лєха Качинського. Про це за результатами Ради ЄС у закордонних справах заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, передає "Укрінформ".

"Я порушив питання, що Польща все ще очікує на повернення уламків літака. Загинув президент, еліта польської нації, і згідно з міжнародним правом, ми маємо право очікувати на повернення уламків літака і самих "чорних скриньок". Це необхідно для проведення слідства", – підкреслив Чапутович.

Він також додав, що серед міністрів дискусія на цю тему не проводилась, однак польська позиція прописана у протоколі зустрічі.

"Без сумніву, міністри почули (позицію Польщі), вона записана у протоколі. Важлива держава ЄС представила свою точку зору щодо політики Росії", – зазначив Чапутович.

Також він наголосив на "необхідності зміцнення політики санкцій проти Росії".

"Є повна згода, що ті санкції, які вже було запроваджено, відіграють позитивну роль. Є усвідомлення загрози для ЄС від російської політики", – нагадав голова польської дипломатії.

Довідка: на світанку 10 квітня 2010 року поблизу військового аеродрому "Північний" у Смоленську розбився літак Ту-154М, яким польська державна делегація прямувала на відзначення 70-ї річниці Катинського злочину. У катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту літака, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі.

Як інформував 5.UA, Росія вирізала зі звіту щодо розслідування Смоленської катастрофи момент реєстрації датчиком температури надзвичайно різкого теплового стрибка на борту літака Леха Качинського. Фрагмент зі зростанням температури знайшли в матеріалах попередньої польської комісії, що розслідувала падіння літака.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

Попередній матеріал
Поліція шукає вибухівку в КМДА: що відомо
Наступний матеріал
Поетапна інструкція від кіберполіції: як видалити вірусні додатки Google Chrome
Loading...

Смоленська катастрофа: на борту Ту-154 сталося два вибухи – це точно доведено

Смоленська авіакатастрофа: в трунах понад 70-ти жертв виявили останки тіл інших людей

Смоленська авіакатастрофа: Росія вирізала зі звіту момент ймовірного вибуху