Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа 5 канал

Польща згадує жертв Смоленської авіакатастрофи – що відомо через 8 років після трагедії

В авіакатастрофі під російським Смоленськом загинули всі 96 осіб, які перебували на облавку, серед них і президентське подружжя Леха та Марії Качинських, а також представники політичної, військової, релігійної еліти Польщі

У Польщі вшановують пам'ять найвищих посадовців, делегація яких загинула в авіакатастрофі під російським Смоленськом вісім років тому. У 2010 році літак ТУ-154 розбився під час спроби здійснити посадку. Усі, хто був на облавку, загинули. Серед них із Президент Лех Качинський.

Обставини, які призвели до катастрофи, з’ясовують дотепер. Однією з версій залишається вибух на облавку до зіткнення із землею, нагадує "5 канал".

Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа5 канал

У вівторок, 10 квітня, керівництво Польщі та пересічні громадяни принесли квіти до Вавелю, що в Кракові. Саме там похований президент Лех Качинський із дружиною. Символічні свічки пам’яті запалили і у Варшаві.

Вісім років тому під час авіакатастрофи під Смоленськом загинули 96 людей. Це представники політичної та військової еліти. Вони летіли вшанувати жертв Катині.

"Як відомо, час лікує рани, але сум залишається. Того дня загинуло дуже багато людей, які були справжнім скарбом Польщі", – зазначив президент Польщі Анджей Дуда.

Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофаhttps://smolensk.glavny.tv

Літак здійснював посадку за складних погодних умов. За нез'ясованих обставин він опустився на критично низьку висоту і зачепив крилом пагорб. Однак усі деталі трагедії невідомі й дотепер.

Москва відмовилася передати уламки літака і всю провину поклала на пілота, який нібито помилився під час заходу на посадку. Міністр оборони Антоній Мацаревич, який очолює комісію з розслідування цієї катастрофи, оприлюднив нові дані.

Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа5 канал

Слідство переконане, що на літаку стався вибух ще до того, як він зіткнувся із землею.

"Пасажири загинули внаслідок вибуху всередині літака, перш ніж він торкнувся землі. Це і стало причиною їхньої смерті. Це перші результати технічного звіту", – каже міністр оборони Польщі Антоній Мацаревич.

Кінцевий документ із висновками може з'явитися щонайменше за рік. Розслідування Смоленської трагедії поновили у 2014 році, коли засумнівалися в деяких висновках. А на початку минулого року польська прокуратура перекваліфікувала обвинувачення російських диспетчерів на "свідоме" доведення екіпажу літака до катастрофи. Вони не допомогли екіпажу успішно приземлитися і своєчасно не попередили про замалу висоту.

Смоленська авіакатастрофа
Смоленська авіакатастрофа5 канал

Михайло Прудник, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Три роки, майже 300 життів: у Нідерландах відкрили меморіал жертвам катастрофи МН17 – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Польщі назвали офіційну причину смерті жертв Смоленської катастрофи – Мацеревич
Наступний матеріал
Кулеба: На сьогодні відбувається дипломатична боротьба щодо реалізації проекту "Північний потік-2"
Loading...