5 канал

15 років від Скнилівської трагедії: Львів згадує жертв трагічного авіашоу

15 років тому військовий літак Су-27 під час авіашоу впав просто у натовп глядачів. Тоді загинули 77 людей, серед яких 28 дітей, ще 250 постраждали

У Львові вшанували пам'ять загиблих під час Скнилівської трагедії. Щороку на місце трагедії, де згодом облаштували меморіал пам'яті, приходять рідні загиблих та постраждалі.

Фото трирічного Остапа Хміля після трагедії на летовищі у Скнилові у 2002 році облетіло увесь світ.

Нині Остапу 18 років. Юнак розповідає, тоді на авіашоу прийшов зі старшим братом. Їх привели мама і бабуся, які загинули під час падіння літака.

"Я був малий. Пам’ятаю сам момент, коли літак впав, коли все сталося, коли почалася паніка. Крики - всі почали бігати, допомагати один одному. Швидка, поліція, солдати… Уже пройшло 15 років, вже трохи забулося все", – каже очевидець Скнилівської трагедії Остап.

Львів'янин Богдан Онищак авіакатастрофу на Скнилові пам'ятає до дрібниць. Чоловік в одну мить втратив двох синів, невістку та 11-місячну онуку.

"Субота, гарний сонячний день. Вся сім'я зібралася разом. Я привіз своїх дітей… І я дітей своїх забирав з моргу. Цю рану час не згладить", – каже чоловік.

5 канал

Реальне покарання за трагедію понесли троє генералів тодішніх військово-повітряних сил та двоє пілотів, які встигли катапультуватися.

"Найбільше в житті ранить – це несправедливість. Несправедливість у тому, що не з'ясовані до кінця причини аварії, не з'ясовано, хто винен. Хоча то зрозуміло, що такі масштабні катастрофи стаються не з вини одної людини, а з вини багатьох людей", – каже родичка жертв Скнилівської трагедії Ярина Павлович.

Довідка: 27 липня 2002 року на львівському аеродромі "Скнилів" зібралися щонайменше десять тисяч людей. Вони прийшли подивитися на авіаційне шоу, в програму якого входили і показові польоти. Винищувач СУ-27 під час виконання фігур вищого пілотажу на занадто низькій висоті зачепив дерево і впав на землю, просто у натовп глядачів.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
"Збирався у Туреччину": суд вирішує долю екс-посадовця ГПУ, затриманого в "Борисполі"
Наступний матеріал
Стрілянина з АТОвцями у Дніпрі: суд заґратував першого фігуранта