Нове озброєння Порошенко
Нове озброєння Порошенко president.gov.ua

Український ВПК практично позбувся залежності від російських комплектувальних – Порошенко

Президент заявив, що на параді до Дня Незалежності будуть продемонстровані нові зразки техніки за стандартами НАТО

Президент Петро Порошенко повідомив, що український оборонно-промисловий комплекс практично позбувся залежності від постачання комплектувальних із Росії. Про це повідомили у прес-службі глави держави.

Президент нагадав, що у 2014 році поставив завдання, у разі необхідності перевести роботу підприємств оборонно-промислового комплексу у три зміни для того, щоб у повній мірі забезпечити Збройні сили України та інші силові підрозділи необхідним силовим компонентом.

"Зусилля оборонної промисловості зараз концентруються на виготовленні високотехнологічного сучасного озброєння, яке повністю відповідає світовим стандартам. А також – на модернізації наявних типів озброєння. При цьому модернізація здійснюється з урахуванням досвіду його бойового застосування на Сході", – заявив Петро Порошенко.

За його словами, "те, на що раніше йшли десятиліття, сьогодні оборонна промисловість України робить за місяць".

"І на основі стратегії імпортозаміщення, в якій ми практично позбулися залежності від постачання комплектувальних із Росії. Прошу, щоб ви лише уявили собі, що 2013 року ця залежність становила від 40 до 70%", – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко відзначив, що протягом п’яти років із нового на озброєння Збройних сил України прийнято вісім типів бойових броньованих машин, два типи протитанкових ракетних комплексів, сім типів модернізованих літаків і вертольотів. Він зазначив, що успішно пройшла випробування нова крилата ракета і вся країна бачила випробування нового маршового двигуна крилатої ракети КБ "Луч".

"До кінця поточного року планується завершити роботи зі створення та модернізації ще понад двадцяти зразків озброєння та військової техніки. Серед них – рухомий автоматизований командний пункт для оснащення зенітних ракетних дивізіонів, комплекс машин управління артилерією. Точність і ефективність роботи артилерії буде значно підвищено", – розповів Президент.

Він також зауважив, що на параді до Дня Незалежності України будуть продемонстровані нові зразки, які виготовлені за стандартами НАТО та проходять державні випробування. Серед них: танк Т-84-120 "Ятаган", оперативно-тактичний ракетний комплекс "Сапсан", реактивні системи залпового вогню "Вільха", реактивні системи залпового вогню "Верба", а також самохідна установка "Богдана".

"До речі, "Ятаган" – найбільше адаптований під військово-технічні стандарти НАТО. Усвідомлюємо, що вступ України до Альянсу стане реальним лише, коли досягнемо високої сумісності наших озброєнь. Вже просуваємося цим шляхом. Саме тому наша бронетехніка оснащена сучасними прицілами, системами управління вогнем та захищеним цифровим зв‘язком. Сьогодні все це відповідає найвищим світовим стандартам безпеки та оборони", – сказав Петро Порошенко.

За його Порошенка, держава зараз рахує кожну копійку і лише починає різноманітну планомірну стратегію із переозброєння армії, посилення її новими зразками, новою зброєю.

"Зробити це треба в рази і на порядки більше, ніж зроблено до сьогоднішнього дня", – додав Президент України.

Нагадаємо, у Міноборони прокоментували фейки щодо військового параду в Києві.

Також можна переглянути фотогалерею за темою:

Бекстейдж генеральної репетиції параду до Дня Незалежності очима журналістів "5 каналу" – ФОТО

Попередній матеріал
Готуйте документи: нові правила перетину кордону для дітей
Наступний матеріал
Справа Гандзюк: Аброськін розповів, хто керував групою нападників

У Міноборони прокоментували фейки щодо військового параду в Києві

Нові 152-мм снаряди для "Гіацинтів": Україна переходить до серійного виробництва

Президент дозволив "Укроборонпрому" не віддавати борги Росії

"Міць, що вражає": у мережі з'явилися перші фото української 155-мм САУ "Богдана"

Україна почала збір експериментального корпусу БТР-4 – відео

Російський ОПК сів у калошу: чому принипили розробку розрекламованого винищувача Су-57