5 канал

Материнська церква розпочала процедуру надання автокефалії Українській Православній Церкві – Митрополит Гальський Еммануїл

Вселенський Патріархат – на боці України, запевнив митрополит

28 липня під час урочистих заходів з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі – України представники делегації Вселенського Патріархату повідомили, що Материнська Церква розпочала процедуру надання автокефалії Українській Православній Церкві. Про таке повідомляє "5 канал".

Митрополит Гальський Еммануїл нагадав, що  відповідальність Вселенського Патріархату полягає в тому, щоб не полишити чад своїх українських необороненими, напризволяще. Він сказав, що Вселенський патріарх не може залишатися сліпим і глухим до звернень, що вже повторюються понад чверть століття.

"Отже, материнська церква вже винесла ухвалу. І я хочу сказати, що це сталося 19 квітня. Розпочати процедуру для досягнення остаточної мети – надання автокефалії Українській Православній церкві. І це сталося після звернення вашого, пане президент, звернення шановної української держави, парламенту, уряду, що є наступником політичних структур Русі, тут у Києві. І тисячі українців, що поклали край розколу, розбрату, що роздирає ризу Христову і тіло Христове, розпинає Христа знову. Ми маємо об’єднати, загоїти рани і відновити соціальну тканину українського суспільства", - сказав митрополит.

Він також наголосив: "Вельможний пане президент, любі брати і сестри православної віри, ми певні, що Вселенський Патріархат на вашому боці. Ви не будете сиротами. Тому що Матір-Церква знає, де вихід, не для того лише, щоб уникнути майбутніх більших негараздів, але й долучитися до вашого поступу, до вашого успіху, вашого зростання у вірі Христовій".

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Як повідомляв 5.UA, сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя з нагоди Хрещення України-Руси. На Володимирській гірці відбулися уврочистості. Участь в них взяли представники Вселенського Патріарха Варфоломія – цю делегацію очолює митрополит Гальський Еммануїл. Присутні перші особи держави – Президент Порошенко з дружиною, урядовці, військові. Є глава УПЦ Київського патріархату Філарет, Московського патріархату Онуфрій, глава автокефальної церкви Макарій, глава Греко-католицької церкви Святослав та інші. Під час свого виступу Президент нагадав, що Помісний Собор одностайно підтримав автокефалію української церкви ще після проголошення незалежності України.

Після урочистостей у Володимирському соборі розпочалася Божественна літургія. Після літургії парафіяни Українського Православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви хресною ходою вирушили до пам'ятника князю Володимиру. Там відбувся молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву. 

Попередній матеріал
Божественна літургія у Володимирському соборі з нагоди 1030-річчя Хрещення України-Руси – відео
Наступний матеріал
Порошенко: Доктрина "русского мира" народилася в люксових келіях ієрархів РПЦ
Loading...

Процедура отримання Томосу про автокефалію ще триває – Філарет

Філарет: Вселенський патріарх зможе надати Томос без згоди інших православних церков

Член Синоду Вселенського Патріархату: Московська церква є дочкою Української

Вселенський Патріарх: Константинополь ніколи не видавав дозволу передавати території України будь-кому

Сила в єдності: стало відомо про спільні заходи УПЦ КП та УАПЦ з нагоди Хрещення Київської Русі

Чому Україна не отримала томосу до 1030-ї річниці Хрещення України-Руси – відео