president.gov.ua

Порошенко: Доктрина "русского мира" народилася в люксових келіях ієрархів РПЦ

Порошенко запевнив, що українська влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи

Після отримання Томосу про автокефалію українська влада не втручатиметься у внутрішньоцерковні справи і не дозволить цього робити іншим державам. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час виступу з нагоди Дня Хрещення Руси-України на Володимирській гірці в Києві, повідомляє "Укрінформ".

"Томос про автокефалію довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир... Я гарантую, влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи. Проте й іншим державам не дозволить цього робити. Для того і вважаю конче необхідним обрубати всі щупальці, якими всередині нашого державного організму орудує країна-агресор", – сказав Порошенко. 

Він акцентував, що у країні-агресорі православна церква лише на папері відокремлена від держави, а насправді вона цілковито і беззастережно підтримує реваншистську імперську політику Кремля. "Ба більше: сама доктрина "русского мира" народилася в люксових келіях ієрархів Російської православної церкви", – сказав Президент.

Порошенко наголосив, що така ситуація  є прямою  загрозою національній безпеці України, що зобов'язує нас діяти. 

"Автокефалія – це питання нашої незалежності. Це питання нашої національної безпеки. Це  питання всієї світової геополітики", – наголосив Президент.

ФОТО: Як відбувалося відзначення 1030-річчя Хрещення України-Руси

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Як повідомляв 5.UA, сьогодні в Україні відзначають 1030-річчя з нагоди Хрещення України-Руси. На Володимирській гірці відбулися уврочистості. Участь в них взяли представники Вселенського Патріарха Варфоломія – цю делегацію очолює митрополит Гальський Еммануїл. Присутні перші особи держави – Президент Порошенко з дружиною, урядовці, військові. Є глава УПЦ Київського патріархату Філарет, Московського патріархату Онуфрій, глава автокефальної церкви Макарій, глава Греко-католицької церкви Святослав та інші. Під час свого виступу Президент нагадав, що Помісний Собор одностайно підтримав автокефалію української церкви ще після проголошення незалежності України.

Після урочистостей у Володимирському соборі розпочалася Божественна літургія. Після літургії парафіяни Українського Православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви хресною ходою вирушили до пам'ятника князю Володимиру. Там відбувся молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву. 

Попередній матеріал
Материнська церква розпочала процедуру надання автокефалії Українській Православній Церкві – Митрополит Гальський Еммануїл
Наступний матеріал
Спільна Хресна Хода УПЦ КП та УАПЦ за Україну та Українську Помісну Православну Церкву – відео
Loading...

В Україні з’явилася стипендія імені Левка Лук’яненка для заручників у російському полоні

Путін прагне бачити на Донбасі не миротворців ООН, а "ескорт-сервіс" – Порошенко

Спільна слідча група довела, що саме Росія має відповісти за теракт із літаком MH17 – Порошенко

"Йому воно свербить": Порошенко пояснив згадки Путіна щодо України після зустрічі з Трампом

Порошенко прокоментував затримання росіянами суден в Азовському морі

Порошенко на саміті "Україна-ЄС" заявив, що Кремль повинен прийняти розгортання миротворців ООН на Донбасі