5 канал

Священик Києво-Печерської лаври хотів вивезти до Росії $50 тисяч

Заповнюючи декларацію на кордоні, чоловік зазначив, що переміщує з собою лише 70 євро, однак виявлена сума виявилося дещо більшою

Священик Києво-Печерської лаври намагався потягом вивезти до Росії понад 50 тисяч доларів. Про це повідомляє Судова влада України.

"Служитель київського храму, слідуючи у якості пасажира потягу "Київ-Москва", переміщував через митний кордон України не задекларовані валютні цінності. При огляді особистих речей у нього було вилучено 52 700 доларів США", – йдеться у повідомленні.

Як стало відомо, суд визнав священика винним у вчиненні адміністративного правопорушення (ст.472 Митного кодексу України). Валюту конфіскували й призначили штраф у розмірі 100% незадекларованих коштів.

Однак з таким рішенням не погодилися адвокат та сам священик-порушник. Вони подали апеляцію.

"Апелянти просили звільнити священика від адміністративної відповідальності, оскільки останній не мав наміру приховувати грошові кошти, які є пожертвами прихожан на відновлення Києво-Печерської лаври і придбання церковного начиння", - йдеться у повідомленні.

Утім, апеляційний суд скаргу відхилив. Суддя зазначив: священнослужитель усвідомлено не задекларував кошти, які переправляв через кордон.

"Священик Київо-Печерської лаври, заповнюючи декларацію, зазначив, що переміщує з собою одне місце з ручною поклажею і валюту в розмірі 70 євро. Крім того, під час усного опитування також повідомив, що ні валюти, крім задекларованої ним, ні будь-яких інших товарів та предметів, які б підлягали обов’язковому декларуванню, він через митний кордон України не переміщує", - уточнили правоохоронці.

Відтак, попа визнали винним у вчиненні адміністративного правопорушення. На користь держави конфіскували 52 700 доларів США. Крім того, тепер порушник заплатить ще 1420160,69 гривень у вигляді сплати штрафу за порушення Митного кодексу України.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Активісти заблокували в'їзд до Києво-Печерської Лаври – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Прикриття "схем" на митниці може збагатити держбюджет на 40 мільярдів – Гройсман
Наступний матеріал
"Злив" секретних даних спостерігачів ОБСЄ спецслужбам Росії – реакція МЗС