zp.depo.ua

"Ця церква заробляє на Україні": Священик, якого сварили за українську мову, покинув служіння в УПЦ МП

Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії

Виступ ієрея Української православної церкви Московського патріархату Анатолія (Ревтова) українською мовою 10 січня спричинив скандал на зборах Запорізької єпархії. Після цього він вирішив перестати служити цій церкві. Про це порталу "Depo.Запоріжжя" розповів сам священик.

Збори відбувалися у Свято-Покровському кафедральному соборі за участю представників всіх парафій єпархії (священиків та мирян) та під головування митрополита Луки. Серед інших тем на зборах обговорювали вчинки Анатолія, а саме його гострі коментарі у соціальних мережах з критикою проросійського курсу УПЦ МП, зокрема у світлі скандалу після відмови священика цієї церкви відспівувати "неправильно хрещену" загиблу дитину.

Висловити свою позицію Анатолію не дали – його перервали, бо почав говорити українською мовою.

"Люди, миряни, одразу як закричали: "Говорите на русском". Я їм кажу: "Українська – моя державна мова". А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: "Ты когда к нам пришел 4 года назад, ты говорил на русском". Кажу йому: "Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився". Вони (парафіяни – ред.) кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють", – розповів священик.

Після цього він пішов зі зборів. Анатолій додає, що тепер твердо вирішив: продовжувати служіння в УПЦ МП він не зможе. Його проукраїнські погляди вже давно призводили до непорозумінь з іншими членами єпархії.

"Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній, і водночас ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя висить? Я єдиний в єпархії служив українською півтора роки поспіль. Один раз я намагався почати проповідь українською, іншим разом просто говорив нею з людьми в соборі – обидва рази настоятель мене за це сварив – мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє", – пояснює чоловік.

Крім того, священики іноді висловлювали невдоволення поїздками Анатолія на Донбас до українських військових та його співпрацею з волонтерами. А сьогоднішні події стали для нього "останньою краплею".

Попередній матеріал
"Терпіти було нестерпно": з'явились фото записки підозрюваного у вбивстві Ноздровської – ЗМІ
Наступний матеріал
Жіночому дню – бути: Кабмін затвердив вихідні для українців на 2018 рік
Loading...