Петро Порошенко
Петро Порошенко фото АПУ

Порошенко на саміті "Україна-ЄС" заявив, що Кремль повинен прийняти розгортання миротворців ООН на Донбасі

  Президент із сумом констатував, що це вже четвертий Cаміт, на якому йому та лідерам ЄС довелося обговорити триваючу грубу російську агресію проти України

  У Кремлі мають погодитися на запровадження багатонаціональної миротворчої операції під егідою Організації Об’єднаних Націй на території всіх тимчасово окупованих районів Донецької і Луганської областей, в тому числі і на неконтрольованій ділянці українсько-російського кордону.

  Про це заявив Президент Петро Порошенко під час спільної прес-конференції з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском та Президентом Європейської Комісії Жан-Клодом Юнкером за результатами Двадцятого Саміту "Україна-ЄС", інформує прес-служба Президента.

  "Я вважаю, що єдиним способом змінити ситуацію є опечатати неконтрольовану частину українсько-російського кордону з державою-агресором і забезпечити імплементацію Мінських угод", – сказав глава держави.

  "Кремль повинен прийняти розгортання багатонаціональної миротворчої операції під керівництвом ООН на всій тимчасово окупованій території Донбасу, включаючи кордон з Росією", – також наголосив Петро Порошенко.

  Президент із сумом констатував, що це вже четвертий Cаміт, на якому йому та лідерам ЄС довелося обговорити триваючу грубу російську агресію проти України. "Я вдячний, що відтоді як Росія напала на Україну в лютому 2014 року, ЄС зміцнив свою роль як гарант суверенітету та територіальної цілісності нашої країни", – наголосив він.

  Президент повідомив, що учасники Саміту скоординували подальші дії з метою припинення російської агресії проти України, яка вже забрала 10 тисяч життів і спричинила економічні втрати на 100 мільярдів євро.

  Президент Європейської Ради Дональд Туск укотре запевнив, що ЄС продовжує надавати свою непохитну підтримку територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Непорушним залишається і невизнання незаконної анексії Криму та Севастополя, запевнив він.

  "Нещодавно ми розширили список осіб, яким заборонено в'їзд до Європейського Союзу – це сталося після того, як на Кримському півострові було проведено російські президентські вибори і розпочато будівництво керченського мосту без згоди України", – констатував Дональд Туск.

  Попередній матеріал
  "Шанс для Росії": лідери України та ЄС закликали звільнити українських політв’язнів у РФ та окупованому Криму
  Наступний матеріал
  Офіційно: Лондон звинуватив Москву в смерті від "Новачка"
  Loading...

  Порошенко: Пропозиція щодо миротворців ООН на Донбасі – це тест на справжність намірів Кремля

  Клімкін про миротворців ООН на сході: "Про прогрес говорити не можу, його нема"

  Волкер відповів на пропозицію Росії ввести "сили захисту" замість миротворців ООН на Донбасі

  Ювілейний саміт "Україна-ЄС" за участі Порошенка: які теми обговорювали

  Публічно і під протокол: російський офіцер у суді визнав, що воював в Україні

  Росія розмістила на окупованих територіях 1 тис. артсистем і 700 танків – Порошенко