pogliad.ua

Українська Помісна Церква: академік Жулинський розповів, як у 1993 році возив лист Патріарху Варфоломію та про що з ним говорив

Українська церква від Хрещення у 988 році 700 років була незалежною

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "#Кендзьор" академік, директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАНУ Микола Жулинський.

На запитання ведучого, як починався процес наведення контактів із Вселенським патріархом, науковець розповів: "Петро Порошенко продовжує ту лінію, яка була розпочата з перших днів незалежності України. Я міг би згадати про лист Леоніда Кравчука до патріарха Московського Алексія І. Лист 1993 року до Вселенського Патріарха Варфоломія, який я возив у жовтні 1993 року саме до Стамбула і мав зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм. Річ у тім, що ця процедура є, і залишається, надзвичайно складною, і тоді Варфоломій у моїй розмові… сказав, що він не може не враховувати позиції і Московського Патріархату, але його прагнення щоб всі українські Православні Церкви об'єдналися і тоді питання буде вирішено. Як ми бачимо, цей процес був тривалий".

Він також наголосив: "Що Петро Порошенко правильно і дуже активно взявся за цю справу, бо розуміє, що надання Томосу УПЦ Вселенським патріархом – це дуже багато зробить для консолідації України. Для того щоб люди усвідомили, що вони мають свою незалежну Автокефальну Церкву, яку вони мали від Київської Русі – це Хрещення 988 року до 1686 року, – тобто 700 років Українська Церква була незалежною, хоча й була духовною прихильницею Константинопольського патріархату".

При цьому Жулинський розповів, що Московський Патріархат знову проводить державну політику путінської Росії і "підкладає знову сокиру під компас, який ми спрямовуємо, щоб мати свою незалежну церкву".

 Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні Єдиної Помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський патріархат розпочав процедуру для надання Автокефалії Православній Церкві в Україні.

Попередній матеріал
Розслідування стрілянини у Княжичах офіційно завершилося: ГПУ назвала фігурантів справи
Наступний матеріал
Справжній оберіг: як пройшов День вишиванки в столиці

Голосування "з Божою поміччю": як Рада вирішувала, чи мати Україні єдину помісну Церкву

Президент про автокефалію української православної церкви: "Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви"

Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви

Після капітальної реконструкції: на Дніпропетровщині відкрили сучасну школу

Відкриття реконструйованої школи на Дніпропетровщині за участі Президента – відео

Порошенко зустрівся із спецпредставником США Куртом Волкером: що саме обговорили