Президент про автокефалію української православної церкви: "Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви"

Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви. Створення її зміцнить незалежність України, вважає Президент

Президент Петро Порошенко заявляє, що питання надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві виходить за межі суто церковних справ. Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді.

"Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви. Тут не лише релігія, тут – геополітика. А для мене справа утвердження незалежної помісної церкви – такої ж ваги, як вже здобуті безвіз та Угода про асоціацію з Євросоюзом", – сказав Президент.

Він додав: "Усі помісні церкви нового та новітнього часу були визнані лише шляхом активного залучення держави до цього процесу. Такими є традиція і вимога Вселенського Патріаршого Престолу. По суті, автокефалію надають не стільки конкретній Церкві, скільки країні".

Петро Порошенко підкреслив, що саме тому для нього, як Президента, для народних депутатів, залишатися осторонь значило би підтримати статус-кво, який вигідний Москві. 

Президент також наголосив, що об'єднана Українська православна церква може стати найбільшою з-поміж існуючих нині: "Наша об'єднана Українська православна церква може стати найбільшою в усьому православному світі. І про цю перспективу я говорив поточного тижня з предстоятелями усіх трьох православних церков України".

Порошенко також висловив переконання, що надання Томосу про автокефалію Єдиної Української Православної Церкви Вселенським Патріархом зміцнить незалежність нашої держави.

"Такий Томос, дорогі мої, зміцнить нашу незалежність. Він видалить рудименти того політичного проекту, який називається "Русским миром" і який придумали, до речі, саме ієрархи РПЦ. То вже потім цю небезпечну для України політичну єресь взяла на озброєння влада Російської Федерації", – також наголосив він.

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше 19 квітня Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви. 

Попередній матеріал
"Я проти": глава "Укравтодору" прокоментував ідею скасування жовтого сигналу світлофора
Наступний матеріал
Через роботу за кордоном родини можуть не бачитися роками – Інститут демографії

Виступ Президента України у ВР щодо звернення про створення в Україні єдиної помісної церкви – відео

Порошенко зустрівся з предстоятелями Православних Церков України і офіційно прийняв звернення щодо єдиної помісної церкви

Президент попросив підтримки у створенні Єдиної помісної УПЦ: як відреагували нардепи

Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви

Зустріч Президента України з головами фракцій Верховної Ради України – відео

Умови будуть створені: Порошенко підписав закон про мито на товари для організації фіналів ЛЧ УЄФА в Києві