Порошенко зустрівся з предстоятелями Православних Церков України і офіційно прийняв звернення щодо єдиної помісної церкви

  Президент також обмінявся думками з очільниками Церков щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні

  Президент Петро Порошенко провів зустріч із предстоятелями Православних Церков України та офіційно прийняв звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання Українській Церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. Про таке повідомляє сайт Президента.

  Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет офіційно передав Президенту звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Українській Церкві томосу про автокефалію, підписане всіма архієреями УПЦ КП.

  При цьому Порошенко сказав: "Я думаю, дуже багато років мільйони українців мріяли про те, щоб Господь послав нам нашу Об'єднану Православну Помісну Церкву. Дехто втратив надію, дехто продовжував вірити. І Божа допомога дає мені зараз підстави стверджувати, що ми близькі до отримання томосу на Автокефальну Помісну Церкву як ніколи". Патріарх Філарет підтримав його, додавши, що Церква цього прагнула всі 26 років незалежності України. Патріарх зауважив, що звернення підписане всіма архієреями, і висловив надію, що рішення Вселенського Патріарха Варфоломія стане початком визнаної Української Помісної Православної Церкви.

  Президент також провів зустріч із Митрополитом Київським і всієї України Макарієм, Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви, та офіційно прийняв звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Українській Церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв УАПЦ.

  Відбулася зустріч і з Предстоятелем Української Православної Церкви Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм. Президент повідомив Митрополиту про свій візит до Стамбула, де провів зустрічі із Вселенським Патріархом Варфоломієм та членами Синоду Вселенського Патріархату, присвячені перспективам надання томосу про автокефалію Українській Православній Церкві.

  Крім того, Президент України та Предстоятель Української Православної Церкви (МП) обмінялися думками щодо активізації міжконфесійного діалогу в Україні.

  Як повідомляв 5.UA, 17 квітня Президент України Петро Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української Автокефальної Церкви. 

  Попередній матеріал
  Винні бджоли: в Росії зірвався рейс до окупованого Криму
  Наступний матеріал
  Циклон наближається: синоптик розповіла, де і коли похолоднішає

  Порошенко вирішив звернутися до Вселенського Патріарха щодо створення Української автокефальної церкви

  "Молимось за мир в Україні": Порошенко зустрівся зі Вселенським Патріархом Варфоломієм І

  Можливо з "але": як в УПЦ МП прокоментували ініціативу щодо створення автокефалії

  "Інформаційний вечір": як скоро на берегах Дніпра може з'явитися автокефальна помісна церква – відео

  Зустріч Президента України з головами фракцій Верховної Ради України – відео

  "3D-фрески" XVIII століття: у Львові реставрують унікальний розпис храму св. Петра і Павла