відкриті джерела

Через роботу за кордоном родини можуть не бачитися роками – Інститут демографії

  Заробітчани стикаються з низкою психологічних проблем через віддаленість від рідного дому та родини

  Українські заробітчани є специфічною групою, яка схильна до високого ризику розпаду сімей, втрати зв'язку між батьками й дітьми, розвитку психологічних проблем. Про це заявила науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко, передає "24 канал"

  Вона також пояснила, що причина – в ослабленні зв'язків всередині сімей трудових мігрантів та рідкі зустрічі з рідними. А все тому, що мігранти за кордоном працюють понаднормово і часто без вихідних. Крім того, дорога додому для них залишається дорогим задоволенням.

  "Дуже дорого коштує сам шлях (додому). Тобто люди можуть не бачитися роками. І, звичайно, що це в кінцевому підсумку так чи інакше таки перетворюється на дистанційний шлюб і зв'язки, природно, слабшають", – зазначила експерт.

  Крім того, Ткаченко наголосила, що батьки, які працюють за кордоном, починають відчувати провину перед дітьми. Це накладає певний відбиток на поведінку людей.

  До психологічних проблем призводить також перебування у середовищі забезпечених громадян в позиції працівника, який отримує мізерні гроші за тяжку працю.

  "Коли ти живеш тривалий час у багатій країні і повинен дуже важко працювати, дуже важко заробляти свої гроші, і розумієш, що тобі платять набагато менше, ніж місцевим жителям... то, звичайно, це призводить до певних психологічних проблем. Я вже не кажу про те, що це напружений режим роботи, дуже мало відпочинку, і всіляко люди намагаються заощадити на всьому: на харчуванні, на проживанні, тобто дуже часто вони живуть, м'яко кажучи, у не зовсім комфортних умовах. По суті, це щось на зразок гуртожитку – в переповнених кімнатах, навіть без належної санітарії", – розповіла співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень.

  Попередній матеріал
  Президент про автокефалію української православної церкви: "Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви"
  Наступний матеріал
  Дефіцит сірчаної кислоти вдарить по промисловості та українцям – "Укрпромзовнішекспертиза"
  Теги: