"Треба молитися і боротися": Порошенко переконаний, що Україна дуже близька до автокефалії Православної Церкви

На переконання Президента, державі не потрібні чотири різні православні церкви, щоби люди не поставали перед вибором, канонічна ця церква чи ні

Україна наразі дуже близька до отримання Томосу про автокефалію православної церкви.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час відкриття фельдшерсько-акушерського пункту в с. Боденьки Вишгородського району на Київщині, повідомляє "Укрінформ".

"Треба молитися і боротися, щоб Господь послав нам єдину церкву через більш як 300 років її відсутності в Україні, бо сказано в Письмі, що кожна територія, кожен народ має право на свою церкву. Українці сторіччями мріяли повернути її. Хочу наголосити, ми зараз знаходимося дуже-дуже близько від здійснення цієї мрії", – сказав Порошенко.

На його переконання, Україні не потрібні чотири різні православні церкви, щоби люди не поставали перед вибором, канонічна ця церква чи ні.

"Ключова позиція — це має бути українська церква, яка не керується з боку держави-агресора і в якій не славословлять окупантів, у якій не відмовляються відспівувати наших героїв", – наголосив Президент.

Як повідомляв 5.UA, 19 квітня 2018 року Верховна Рада проголосувала за звернення про створення в Україні єдиної помісної Церкви. Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про створення Української Автокефальної Церкви. Документ у сесійній залі представив сам Президент. Відомо також, що 22 квітня Вселенський Патріархат розпочав процедуру для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Попередній матеріал
Із 14 липня у Києві зросте вартість проїзду в громадському транспорті: що на скільки здорожчає
Наступний матеріал
На Київщині запрацював перший в Україні інноваційний фельдшерсько-акушерський пункт