Верховна Рада під час виступу Президента
Верховна Рада під час виступу Президента Офіційний сайт Президента України

Голосування "з Божою поміччю": як Рада вирішувала, чи мати Україні єдину помісну Церкву

Більшість фракцій парламенту таки виступила за створення єдиної помісної Української Автокефальної Церкви. Традиційне виключення – "Опозиційний блок"

Рада підтримала президентське звернення до Вселенського Патріарха про надання томосу – дозвільного документа на автокефалію Православної Церкви в Україні. "За" – висловилися 268 народних обранців. Звернення в сесійній залі представив сам Президент. Петро Порошенко заявив – єдина помісна Церква зміцнить незалежність України і не дозволить країні-агресору втручатися у справи нашої держави. Позицію Президента і парламенту Порошенко передасть Вселенському Патріарху вже сьогодні. Після голосування він заявив, що відразу зателефонує Патріарху Варфоломію.

Радикали хрестяться як уміють. "Опоблоківці" – на нервах. Президент приніс до парламенту звернення до Вселенського Патріарха. Київ просить Варфоломія дати дозвіл на створення єдиної помісної Української  Автокефальної Церкви.

"Саме з Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри, і вже потім ми поділилися з тим заліссям, де давні київські князі дуже необачно заснували Москву. Довгоочікуваний нами томос ще більше укріпить релігійну свободу в Україні. Йдеться про наше остаточне унезалежнення від Москви", – заявляє Петро Порошенко.

Свої прохання про об'єднання написали ієрархи Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви. Зал оплесками підтримує таке рішення. Лише "Опоблок", який підтримує Церкву, підпорядковану Москві, – проти.

Виступати до трибуни пішли всією фракцією. Застерігають – втручатися у справи церковні політикам не можна. Це Кремль не має права втручатися в українські церковні справи – відповідають опоненти.

"Я ніколи не повірю, що владика Онуфрій може керуватися кимось зовні. Бо знаю, що він – патріот країни і людина чесна, яка служить Богу", – заявляє співголова фракції Юрій Бойко, не уточнюючи, про патріота якої саме країни каже.

Попри напругу, до бійки в залі не дійшло. Більшість фракцій – за єдину помісну.

"У своїй хаті – своя правда, і сила, і воля. І нам ніхто не має вказувати, де ми маємо стояти, бо це українська ідентичність", – голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк.

"Закликаємо всіх колег у залі продемонструвати єдність і підтримати цю постанову", – голова фракції БПП Артур Герасимов.

"Закликаю всю країну молитися, щоб це звернення було задоволено", – голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

268 – "За". Постанова прийнята.

"Держава не має права втручатися в церковні справи, ба більше того – іноземна держава не має права втручатися в церковні справи України. Якщо Москва оголошує Україну своєю канонічною територію – чи це не є зазіханням на територіальну цілісність України?" – вітає депутатів Президент.

Голосування релігійного питання у парламенті опоблоківці назвали піаром Президента. У президентській силі відповіли: не треба заздрити.

Відразу після голосування Президент пообіцяв негайно повідомити про позитивне рішення парламенту Вселенському Патріарху. У Києві сподіваються – до річниці Хрещення Русі в липні, Україна має всі шанси здобути церковну незалежність.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Кириленко прокоментував ініціативу деяких представників телебізнесу переглянути "чорні списки" російських артистів
Наступний матеріал
На землі, виділеній українською владою УПЦ МП, помістилося б п’ять Ватиканів – Єленський
Loading...