infosmi.net

У Москві істерика через майбутню автокефалію для Української Церкви – Бутусов

РПЦ висловила "протест і глибоке обурення" через призначення Вселенським Патріархом Варфоломієм екзархів Константинопольського Патріархату в Києві

Судячи з останніх дій Російської Православної Церкви, в Москві виникла справжня істерика через майбутнє отримання Українською Церквою автокефалії. На це вказують погрози РПЦ розірвати відносини із Вселенським Патріархом Варфоломієм, пише головний редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов у блозі.

Журналіст цитує повідомлення: "Священний Синод Російської Православної Церкви висловлює рішучий протест і глибоке обурення в зв'язку з... комюніке... Константинопольського Патріархату, в якому повідомляється про призначення архієпископа Памфілійського Данила (США) і єпископа Едмонтонського Іларіона (Канада) – "екзархами" Константинопольського Патріархату в Києві… Ці дії заводять у тупик відносини між Російською і Константинопольською Церквами, створюють реальну загрозу єдності для всього світового Православ'я".

Бутусов наголошує, що якщо Москва почала застосовувати "такі жалюгідні погрози", отже – відчуває свою слабкість у цьому питанні та розуміє невідворотність отримання Українською Церквою автокефалії.

"Керівництво РПЦ розуміє, що після отримання томосу священики Московського Патріархату вже не зможуть збирати і возити в Москву стільки грошей як зараз. Буде зруйнована схема, коли організація, яка зрадила і обдурила українців та підтримує терориста Путіна, фінансується за рахунок українських прихожан і веде проросійську пропаганду", – пише журналіст.

Обидва екзархи, спрямовані Варфоломієм, є уродженцями Західної України. Архієпископ Данило служив капеланом армії США, є одним з активних учасників процесу надання автокефалії. А єпископ Іларіон написав дисертацію "Канонічний зв'язок Київської митрополії із Вселенською Патріархією до 1240 року".

"У 2005-му році російські спецслужби організували провокацію проти Іларіона в Туреччині, коли він був перекладачем під час зустрічі президента Ющенка із Вселенським Патріархом. Тоді Іларіона затримала турецька поліція за сміховинними підозрами в "допомозі чеченським повстанцям". Зірвати переговори тоді не вдалося, Іларіона швидко випустили", – нагадує автор.

І резюмує: "Автокефалія – ​​потужна зброя для незалежності України від російського контролю духовної сфери і проведення підривних акцій з використанням священиків Московського Патріархату".

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
Покатався в нетверезому стані: бійцю присудили штраф у розмірі 4 млн грн за розбиту самохідну вогняну установу
Наступний матеріал
Порятунок дітей із печери в Таїланді: стало відомо, коли розпочнуться зйомки фільму

Архієрейський собор вирішив, що Константинополь може надавати автокефалію без згоди інших церков

Чому Константинополь вирішив надати томос Україні саме тепер – відео

"Охоплені любов'ю Константинополя": Патріарх Варфоломій привітав українців з Днем Незалежності

Захоплення землі та самобуд УПЦ МП біля Десятинної церкви: чому перенесли суд

Томос і Єдина Помісна Церква в Україні буде раніше, ніж будь-хто очікує – Порошенко

Вселенський Патріархат висловився щодо створення "Музею на Поштовій" – документ