112.ua

На базі якої Церкви в Україні створять томос та як утворюватимуть Єдину Помісну Церкву – відео

Екзархи Патріарха Варфоломія, які прибули до України, мають допомогти усунути всі ті проблеми, які можуть виникати на шляху до утворення Помісної Автокефальної Церкви

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" директор департаменту у справах релігій та національностей міністерства культури України Андрій Юраш. 

Які відомо, сьогодні екзарх Патріарха Варфоломія – архієпископ Даниїл – під час офіційної зустрічі з Президентом України Петром Порошенком у Києві сказав, що "ми (Вселенський Патріархат – ред.) готові до чіткої співпраці з Українською Православною Церквою Київського Патріархату". На запитання ведучої, чи саме на базі цієї Церкви буде створено томос, Юраш відповів: "Майбутній томос буде наданий майбутній Українській Православній Церкві, яка буде конституйована на майбутньому об'єднавчому Соборі. Бо ідеологія всього процесу – це об’єднання всіх тих, хто хоче автокефалії.... У Москві намагаються переконати, що томос розділить – навпаки, томос об’єднає і дасть можливість усім, хто хоче томос, … об’єднатися".

Він також розповів, яка функція двох екзархів Патріарха Варфоломія, котрі нині прибули до України: "Перша їхня функція – ретранслювати позицію Церкви-Матері. Друге – це допомогти і усунути всі ті проблеми, які можуть виникати на рівні особистісного спілкування чи бачень, як має бути утворена Автокефальна Церква. Вони, як зовнішні арбітри, як уповноважені найвищою церковною владою особи, мають усі можливості і засоби для того, аби модерувати цей процес і зробити його плідним".

На запитання ведучої, коли має відбутися об'єднання Церков в Україні – тобто Собор, – до чи після надання Автокефалії, експерт сказав: "Це, власне, одне із завдань, які вони мають вирішити. Провести консультації і переговори з представниками всіх трьох юрисдикцій, які є в нашій державі, зрозуміти їхню позицію і визначити сам алгоритм… Мені здається, що у формулюванні завдань найближчі кілька тижнів будуть принципово визначальними. І екзархи мають підготувати свій звіт до засідання Синоду, який відбудеться приблизно 9-11 жовтня у Стамбулі".

Нагадаємо, 14 вересня РПЦ оголосила про "тимчасовий вихід" із підпорядкування Константинополю. Офіційна причина демаршу – підготовчі процеси до надання томосу Єдиній Українській Помісній Православній Церкві. Того самого дня в Константинополі розставили крапки над "і". Там заявили: Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто

Дивіться також фотогалерею за темою:

Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО

Попередній матеріал
Напад на суддю справи екс-беркутівців: Дячук припустив, за що йому завдали шкоди
Наступний матеріал
Надання томосу Україні: хто має вирішувати, кому належатимуть Києво-Печерська та Почаївська Лавра

Екзархи Вселенського Патріархату: Україна вже на фінішній прямій до отримання томосу

Зустріч Порошенка з екзархами Вселенського Патріархату – відео

У Константинополі розставили крапки над "і": Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто

Жодного міліметра власності Московського патріархату: в УПЦ КП пояснили, кому належать храми в Україні

Під впливом Московської Церкви перебуває не одна парафія православного світу – Ющенко

"Щось мені це нагадує": Клімкін дотепно прокоментував "істеричну заяву" РПЦ