"Це колосальний підрив Московської держави": Ющенко розповів, як цього досягти

Українське церковне питання може створити прецедент і зруйнувати старий устрій, за якого слов'янський православний світ залежить від Москви

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) пояснив, як надання автокефалії Українській Православній Церкві вплине на ідею "руського міра". 

"Це питання (надання автокефалії – ред.) відноситься до виняткової компетенції Константинопольського Патріарха, і це в його оруді, в його інструментах, в його легітимності повернути автокефалію Україні. Нині почалися два протилежні церковні процеси. З одного боку, Москва погрожує проведенням церковної наради або собору слов'янського або слов'янських Церков, яким вона хоче сказати, що насправді левова більшість перебуває не під орудою Константинопольського Патріарха, а під орудою Московського Патріарха", - розповідає третій президент України.

Утім, він зазначає, що український випадок може створити прецедент і зруйнувати такий хід справ.

"Але тут з'являється одна річ. Якщо в цьому питанні знаходить вирішення українське питання – цей прецедент дуже цікавий. Цікавий тим, що, по суті, Українська Православна Церква стає однією з найбільших православних патріархій світу. І та концепція "Третього Риму", "руського міра" і так далі, безумовно, розтане як лід весною. Це тема, яка немає жодної перспективи. А разом з нею це колосальний підрив Московської держави", – наголошує Ющенко. 

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска

Попередній матеріал
Не готові залишати свої оселі: яка ситуація в селі неподалік "Кримського Титану"
Наступний матеріал
"Історична година": вторгнення СРСР до Польщі 1939 року та все, що цьому передувало