http://informator.news/

"Це колосальний підрив Московської держави": Ющенко розповів, як цього досягти

Українське церковне питання може створити прецедент і зруйнувати старий устрій, за якого слов'янський православний світ залежить від Москви

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) пояснив, як надання автокефалії Українській Православній Церкві вплине на ідею "руського міра". 

"Це питання (надання автокефалії – ред.) відноситься до виняткової компетенції Константинопольського Патріарха, і це в його оруді, в його інструментах, в його легітимності повернути автокефалію Україні. Нині почалися два протилежні церковні процеси. З одного боку, Москва погрожує проведенням церковної наради або собору слов'янського або слов'янських Церков, яким вона хоче сказати, що насправді левова більшість перебуває не під орудою Константинопольського Патріарха, а під орудою Московського Патріарха", - розповідає третій президент України.

Утім, він зазначає, що український випадок може створити прецедент і зруйнувати такий хід справ.

"Але тут з'являється одна річ. Якщо в цьому питанні знаходить вирішення українське питання – цей прецедент дуже цікавий. Цікавий тим, що, по суті, Українська Православна Церква стає однією з найбільших православних патріархій світу. І та концепція "Третього Риму", "руського міра" і так далі, безумовно, розтане як лід весною. Це тема, яка немає жодної перспективи. А разом з нею це колосальний підрив Московської держави", – наголошує Ющенко. 

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
Не готові залишати свої оселі: яка ситуація в селі неподалік "Кримського Титану"
Наступний матеріал
"Історична година": вторгнення СРСР до Польщі 1939 року та все, що цьому передувало