Віктор Ющенко
Віктор Ющенко 5 канал

Під впливом Московської Церкви перебуває не одна парафія православного світу – Ющенко

Слов'янський світ, який становить майже 2/3 православного приходу, значною мірою підлеглий керівництву РПЦ

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) пояснив, які процеси відбуваються довкола надання Томосу про автокефалію Українській Церкві і чому останнім часом ситуація суттєво поліпшилася. 

"Треба розуміти, що під впливом Московської Церкви і далеко не тільки духовним впливом, а ще й корупційним, перебуває не одна парафія православного світу, тому традиційно є декілька патріархатів, думку яких важко змінити.

Якщо ми говоримо і про проблему Вселенської Православної Церкви зокрема, і про Вселенського Патріарха, то ми повинні розуміти, що слов'янський світ, який становить майже 2/3 православного приходу, значною мірою підлеглий російському церковному керівництву.

Це відчуває Вселенський Патріарх. І тому раніше – до проведення Вселенського Православного Собору – це питання розв'язували важко", – констатує третій президент України.

Утім, він зазначає, що позитивні зміни вже відбулися.

"Для українського маневру нині ситуація змінилася. Я сказав би, левова більшість церковних діячів дивиться на це питання як політичне, розуміючи, що є кілька центрів впливу для розв'язання цього питання, зокрема і Вселенський Патріарх. Ми розуміємо, що він перебуває в Туреччині і є громадянином Туреччини. Це невеличкий острівець православ'я в Турецькій державі, і є ціла купа проблем, які тягнуться з 20-х років минулого сторіччя, починаючи від власності, майна Церкви і патріархії... Сьогодні момент цікавий тим, що після проведення Світового Православного Собору, який не визнала єдина з 15 церков – Російська Православна Церква, а всі решта приєдналися до постанов Собору, таким чином світове православ'я сьогодні змістилося до консолідації довкола Вселенського Патріарха", – зазначив Ющенко.

Який шлях відкриває така консолідація православного світу і чи чекати Українській Православній Церкві на визнання цим світом – дивіться у відео нижче, а також за посиланням:

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Романом Трубою на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Віктор Ющенко у програмі "Кендзьор" на "5 каналі"