Віктор Ющенко

Під впливом Московської Церкви перебуває не одна парафія православного світу – Ющенко

Слов'янський світ, який становить майже 2/3 православного приходу, значною мірою підлеглий керівництву РПЦ

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" третій президент України Віктор Ющенко (2005-2010) пояснив, які процеси відбуваються довкола надання Томосу про автокефалію Українській Церкві і чому останнім часом ситуація суттєво поліпшилася. 

"Треба розуміти, що під впливом Московської Церкви і далеко не тільки духовним впливом, а ще й корупційним, перебуває не одна парафія православного світу, тому традиційно є декілька патріархатів, думку яких важко змінити.

Якщо ми говоримо і про проблему Вселенської Православної Церкви зокрема, і про Вселенського Патріарха, то ми повинні розуміти, що слов'янський світ, який становить майже 2/3 православного приходу, значною мірою підлеглий російському церковному керівництву.

Це відчуває Вселенський Патріарх. І тому раніше – до проведення Вселенського Православного Собору – це питання розв'язували важко", – констатує третій президент України.

Утім, він зазначає, що позитивні зміни вже відбулися.

"Для українського маневру нині ситуація змінилася. Я сказав би, левова більшість церковних діячів дивиться на це питання як політичне, розуміючи, що є кілька центрів впливу для розв'язання цього питання, зокрема і Вселенський Патріарх. Ми розуміємо, що він перебуває в Туреччині і є громадянином Туреччини. Це невеличкий острівець православ'я в Турецькій державі, і є ціла купа проблем, які тягнуться з 20-х років минулого сторіччя, починаючи від власності, майна Церкви і патріархії... Сьогодні момент цікавий тим, що після проведення Світового Православного Собору, який не визнала єдина з 15 церков – Російська Православна Церква, а всі решта приєдналися до постанов Собору, таким чином світове православ'я сьогодні змістилося до консолідації довкола Вселенського Патріарха", – зазначив Ющенко.

Який шлях відкриває така консолідація православного світу і чи чекати Українській Православній Церкві на визнання цим світом – дивіться у відео нижче, а також за посиланням:

Дивіться також фотогалерею: 

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска
Путін фреска
/
Путін фреска

Попередній матеріал
"Інформаційний вечір" з Романом Трубою на "5 каналі" – завершено
Наступний матеріал
Віктор Ющенко у програмі "Кендзьор" на "5 каналі"