фото прес-служба Президента України

Українці ніколи не питатимуть дозволу на самостійну Церкву – Порошенко

  Президент зазначив: зараз усе, що робиться в Україні, відбувається з підтримкою Бога

  Україна вже на фінішній прямій до отримання Томоса про автокефалію.

  Про це заявив Президент Петро Порошенко під час виступу на презентації книги Блаженнійшого Святослава Шевчука "Діалог лікує рани", інформує сайт Глави держави.

  "Більшість із вас, якби почула рік тому, що ми так близько підійдемо до томоса – сказала б, що це неможливо. Що врешті-решт не вистачить рішучості у візантійців дати благословення. Але сумнівів залишається дедалі менше. І я навмисно не називатиму терміни... Але можу сказати точно – ми вже на фінішній прямій", – зауважив Президент.

  Порошенко зазначив: зараз усе, що робиться в Україні, відбувається з підтримкою Бога.

  "Господь зараз є з Україною, він нам допомагає. Він допомагає будувати нашу державу, він допомагає будувати нашу армію… він допомагає будувати українську націю, він допомагає будувати і захищати українську мову. Він допомагає захищати і створювати Українську Помісну Православну Церкву", – наголосив Президент.

  Глава держави особливо наголосив: "І всім вже давно зрозуміло, що українці ніколи не питали і не будуть питати у Путіна дозволу на право мати самостійну Церкву. Це наша дорога до храму і ми рішуче нею йдемо, і подолали всі перешкоди з Божою допомогою".

  Президент зазначив, що після створення єдиної Церкви відбуватиметься діалог.

  "Найближчими нам за вірою і кров'ю є наші православні брати. Нас єднає традиція рідного християнства, спільні церковні і народні звичаї, спільна двотисячолітня культура. Нас єднає спільне змагання за самобутність рідної Церкви, за її повноту, якої видимим знаком буде єдиний Патріархат Української Церкви", – навів слова "Заповіту" Блаженнійшого Йосифа Сліпого, написаного у 1981 році, Порошенко.

  "Дуже смілива візія, в якій важливим є розуміння спільності й готовності йти до повноти Церкви понад тисячолітні роз’єднання. Візія, що спирається на глибоку віру в те, що для Господа немає нічого нездійсненного", – додав глава держави.

  Як відомо, Вселенський Патріарх зможе надати томос без згоди інших Православних Церков. Про таке раніше повідомив предстоятель УПЦ Київського Патріархату. 

  Також у КП заявили, що після визнання на території України Єдиної Української Православної Церкви (УПЦ), всі будівлі, що нині займає УПЦ МП, перейдуть у власність УПЦ. 

  Попередній матеріал
  Кабель прокладали з Охмадиту: Холодницький розповів про спробу встановити "жучок" у кабінеті САП
  Наступний матеріал
  Джемілєв пояснив, чому надання автокефалії УПЦ важливе і для мусульман України

  Зустріч Порошенка з екзархами Вселенського Патріархату – відео

  На базі якої Церкви в Україні створять томос та як утворюватимуть Єдину Помісну Церкву – відео

  "Москви ще не було, коли наші храми стояли": білоруський архієпископ назвав рідною Українську Церкву

  У Константинополі розставили крапки над "і": Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто

  Новий виток шантажу: РПЦ оголосила про вихід із підпорядкування Константинополю

  Жодного міліметра власності Московського патріархату: в УПЦ КП пояснили, кому належать храми в Україні