Джемілєв
Джемілєв svoboda.org

Джемілєв пояснив, чому надання автокефалії УПЦ важливе і для мусульман України

  Нардеп зауважив, що "з такою радістю та насолодою спостерігає, як біситься Кремль" через надання українцям томосу

  Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявляє, що надання Українській Православній Церкві автокефалії важливе і для мусульман України.

  Про це він сказав інтерв'ю "ВВС Україна".

  "У нас була дуже інтенсивна робота на цьому напрямку. А зараз я з такою радістю та насолодою спостерігаю, як біситься Кремль від того, що ми отримаємо томос", – сказав Джемілєв.

  Він зазначив, що для кримських татар надання автокефалії Українській Православній Церкві також важливо. Крім того, за його словами, це має політичне значення і для Туреччини, з президентом якої Реджепом Таїпом Ердоганом зустрічався і Президент України Петро Порошенко, і лідери кримськотатарського народу.

  "В цьому напрямі в нас була дуже серйозна робота. Ми (кримські татари– 5.UA) системно працювали та пояснювали Ердогану, як важливо для України і кримських татар, щоб в Україні була незалежна помісна Православна Церква. Я Ердогану в таких популярних термінах пояснював, мовляв, зараз Мекка для православних – Москва, а після томосу і автокефалії Української Церкви нею стане Стамбул, тому і для вас (Туреччини – 5.UA) це має політичне значення. Коли ми літали 12 липня в Туреччину, то при мені прямо з літака Порошенко поговорив спочатку з Варфоломієм, а потім і з Ердоганом. Президент Туреччини твердо сказав, що зробить усе можливе і він упевнений, що в нього це вийде, і в нас буде автокефалія", – сказав Джемілєв.

  На його думку, тиск з боку Путіна на Ердогана в питаннях надання автокефалії Українській Церкві неможливий, оскільки, за словами Джемілєва, "Ердоган не та людина, на яку можна натиснути".

  Також він відкинув припущення, що Росія запропонує Туреччині якийсь вигідний обмін за спроби вплинути на надання УПЦ автокефалії. За словами Джемілєва, Ердоган зазначив, що тиск на Патріарха більше йде зі сторони Грецької Православної Церкви, яка має тісні зв'язки з Росією. Наразі, як зазначив Джемілєв, Росія примудрилася пересваритися і з Грецькою Церквою, "тому зараз дуже сприятлива ситуація для України".

  Як відомо, Вселенський Патріарх зможе надати томос без згоди інших Православних Церков. Про таке раніше повідомив предстоятель УПЦ Київського Патріархату. 

  Також у КП заявили, що після визнання на території України Єдиної Української Православної Церкви (УПЦ), всі будівлі, що нині займає УПЦ МП, перейдуть у власність УПЦ. 

  Попередній матеріал
  Українці ніколи не питатимуть дозволу на самостійну Церкву – Порошенко
  Наступний матеріал
  "Жарти закінчилися": в Австралії затримали підлітка, який нашпиговував фрукти голками – подробиці скандалу

  На шляху до Томосу: як змусити українських православних об’єднатися – "БлогПост"

  Зустріч Порошенка з екзархами Вселенського Патріархату – відео

  "Москви ще не було, коли наші храми стояли": білоруський архієпископ назвав рідною Українську Церкву

  Євстратій Зоря оприлюднив документ, в якому Онуфрій просить про автокефалію

  У Константинополі розставили крапки над "і": Томосу про автокефалію Москві не давав ніхто

  Новий виток шантажу: РПЦ оголосила про вихід із підпорядкування Константинополю