Обійми матері з дочкою
Обійми матері з дочкою Depositphotos

Супрун розповіла, як обійми впливають на здоров'я

Фізичний дотик може зменшити відчуття болю та покращити настрій

В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун наголосила, що відсутність обіймів погано впливає на психіку людини. Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Ми часто боїмося проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким. Натомість науковці стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров‘я та самопочуття", – зазначила Супрун.

Вона зауважила, що ця своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити відчуття виключення та покращити настрій. А в деяких випадках – навіть зменшити відчуття болю.

Це відбувається завдяки тому, що в нашому тілі міститься безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів, сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності.

Супрун зауважила, що у світі тенденція до зменшення фізичного контакту стає все більш поширеною. Вона не тільки характерна для повсякденного життя людей, але й суттєво впливає на професійні стосунки. Як приклад, в Британії для лікарів було написано рекомендацію менше торкатися своїх пацієнтів та зважати на їх особисті кордони. Адже не завжди це може правильно інтерпретуватися та часом навіть стати причиною конфлікту.

Відчуття дотику – одне з перших чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ. В дитинстві ми більш схильні торкатися речей, обійматися чи просто триматися за руки. Втім, стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним.

"Тому за можливості проявляйте свої почуття з допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обійматись та торкатись всіх навколо. Звісно, треба обов’язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано", – радить Уляна Супрун.

Нагадаємо, раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, чи можна вживати їжу, на яку сіла муха.

Також можна переглянути фотогалерею за темою:

Киці Дніпра: ТОП-10 найбільш зворушливих вусатих у місті – ФОТО

Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/
Киці у Дніпрі
/

Попередній матеріал
Заради видовищного селфі: під Києвом помер підліток
Наступний матеріал
Медведчук визнав, що його дружина має нафтовий бізнес у РФ – подробиці

Супрун розповіла, чи можна вживати їжу, на яку сіла муха

Супрун розповіла про небезпеку шкільних лінійок і дала поради, як мінімізувати ризики

Багато – не означає корисно: Супрун розповіла, скільки потрібно пити води впродовж дня

Навантаження має бути на мозок, а не на спину: поради Супрун щодо шкільного рюкзака

Супрун розповіла, як "зарядити" мозок

Замість відпустки – лікувати українську малечу: що мотивує хірургів зі США мчати на допомогу в Україну