5 канал

"Лікують тишею": як унікальна методика відвертає бійців АТО від "стану війни"

Учасники АТО створили спілку ветеранів війни з Росією і допомагають усім охочим військовим позбутися посттравматичного стресу. Грошей з бійців за це не беруть

Реабілітацію проводять у столиці щосуботи за унікальною методикою українського психолога, передає кореспондент "5 каналу".

Це не гіпноз, і не самонавіювання. Психологи називають це біосугестивною терапією. Її десять років тому розробив український психолог Олександр Стражний.

"Це тихий сеанс. На ньому ніхто не розмовляє. Лише слухають – звучить приємна музика і голос психолога, який розповідає, що все буде гаразд", – розповідає кореспондент.

Сеанс триває трохи більше 20 хвилин. Іноді психолог легко торкається чола або плечей. Це для того, щоб людина не увійшла у глибокий транс. Заняття з бійцями АТО веде військовий психолог Андрій Полтавцев. Він помітив, що не усі готові розмовляти про свої проблеми. Тому почав шукати іншу методику, де не потрібно буде говорити.

"Коли вони повертаються сюди і стикаються з реальністю, яка тут, вони все-таки перебувають у стані війни – внутрішньому. Там вони увійшли у цей стан війни. Вони діють тут, як діяли б там", – пояснює військовий психолог Андрій Полтавцев.

Маркіян Яциняк четвертий раз відвідує заняття. У нього позаду дві ротації на схід та волонтерська робота в АТО. Вперше за тривалий час на сеансах він відчув, що може розслабитися і позбутися тяжких думок.

"Навіть коли ти намагаєшся думати, що тобі щось потрібно вирішити, у тебе є якісь плани, воно відходить якось само по собі. І ці двадцять хвилин ти розслабляєшся", – ділиться враженнями учасник терапії Маркіян Яциняк.

Стан, коли ти не можеш нормально спати вночі, просинаєшся по декілька разів, і тебе постійно усе дратує на собі відчув Олександр Войтко. Журналіст поїхав до АТО в одній із перших хвиль. Але не писати, а воювати. Коли повернувся у 2016 році додому у Київ, зрозумів, що у нього посттравматичний стрес.

"Ми заходили у сіру зону, у нас були розвідувальні операції за лінією фронту. Нам важливо було за секунду відреагувати і знищити противника. Ясно, що це триває місяцями в зоні АТО, а повертаєшся ти за одну ніч", – каже координатор спілки ветеранів війни з Росією Олександр Войтко.

Пізніше в Олександра виникла ідея створити курси реабілітації для всіх військових. Перший – зимовий – курс терапії відвідали понад 20 бійців. Нині волонтери розпочинають другий етап – літній. Як проходять сеанси терапії – зафільмувала знімальна група "5 каналу". Дивіться докладніше у відео:

Юлія Божко, Олена Сорокіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Проект "Кровомобіль": Як учні львівської гімназії допомагають рятувати життя бійців – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Кіровоградщині нацгвардійці проходять останній вишкіл перед АТО – сюжет
Наступний матеріал
У ДФС мають намір ввести нові штрафи для власників авто на іноземних номерах
Loading...