реабілітаційний центр
реабілітаційний центр 5 канал

Новий реабілітаційний центр у Києві: медобладнання є – чого бракує

У Київській обласній лікарні відкрили новий реабілітаційний центр. У колишніх палатах неврологічного відділення зробили капітальний ремонт та встановили необхідне для реабілітації обладнання

Віднині тут зможуть відновлюватися після тяжких травм та інсультів 30 пацієнтів водночас. Фінансову допомогу надало посольство Чехії в Україні, передає "5 канал". 

У модернізованому центрі крок за кроком після інсульту пані Алла вчиться наново керувати своїм тілом. Нині разом із лікарем вона як молода мама тренується одягати підгузки та колихати дитину.

"За три тижні після інсульту я вже пішла. Через місяць у мене і рука почала працювати більш-менш", - каже пацієнтка.

Один із кабінетів дозволяє пацієнтам після тяжких травм та інсультів знову опановувати нібито легкі дії - мити посуд, тримати виделку, відчиняти двері.

"Можемо розвивати будь-які захвати. У багатьох пацієнтів, коли страждає рука, він не може взяти чашку, не може виделку взяти, ми можемо відпрацьовувати це на різних речах", - пояснює ерготерапевт Аліна Терещенко.

А от у кабінеті фізичної реабілітації пацієнти відновлюють рухливість кінцівок та тренуються ходити. Обладнання для реабілітаційного відділення допомогло придбати посольство Чехії, виділивши понад 400 тисяч гривень.

"Ми будемо продовжувати. Ще приїдуть фахівці з Чехії та працюватимуть з місцевими фахівцями, і наша чеська допомога Україні триває", - каже посол Чехії в Україні Радек Матула.

Утім, лікарі кажуть лікарі, що значно складніше знайти фахівців-реабілітологів, аніж розшукати кошти. В Україні таких фахівців можна злічити на пальцях.

"Найбільшою проблемою виявилось те, що в нас немає фахівців. 62 університети, інститути готують фахівців з реабілітації, а якщо ти хочеш знайти таких фахівців - то їх немає", - каже головний лікар Київської обласної клінічної лікарні Микола Анкін.

В Україні в медичних вишах вузькопрофільних лікарів-реабілітологів почали готувати лише торік. Хто наразі допомагатиме відновлюватися хворим та чим порадує новий центр - дивіться у сюжеті:

 

У реабілітаційному відділені, крім реабілітологів, з пацієнтами працюють психологи та логопеди. Втім однієї майстерності лікарів, кажуть медики – замало. Головна передумова одужання - настрій та наполегливість пацієнта.

Євгенія Подобна, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
"Увічнити захисників": як пензель та фарба переносять емоції бійців на полотно
Наступний матеріал
У МінТОТ заявили про ймовірність потрапляння радіації з шахти в ОРДО на підконтрольні Україні території
Loading...