Популяризувати Збройні сили та психологічно реабілітовувати українських військових взялися за допомогою танців. У соціальному проекті до Дня захисника України "Запроси мене з війни" беруть участь 20 пар. Це військовослужбовці, волонтери, медики й журналісти. Їх ще називають "українськими амазонками". На одній із репетицій проекту побувала кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.
Реабілітація після війни через танець. Тут військові та "українські амазонки" готуються через танцювальні па розповісти мовою тіла всій країні історію своєї війни.
Дмитро – боєць батальйону "Айдар". Євгенія – військовий кореспондент "5 каналу". На паркеті вони танцюють танго. Як уточнюють, танго життя. Бо свій танець зі смертю Дмитро пережив на війні, на яку хлопець подався одним з перших. Під час штурму Лутугиного на Луганщині був тяжко поранений у шию та грудну клітку. Йому дивом удалося врятуватися. Зараз хлопець адаптовується до цивільного життя, а проект у цьому допомагає.
"Це можливість позбутися від побутових думок, проблем, думок про проблеми, можливість відволіктися, розслабитися. Сама війна не стільки стала травмою, стільки стало травмою повернення в мирне життя", – пояснює Дмитро Лавренчук.
Його партнерка Євгенія також одна з перших журналістів, яка поїхала на Схід розповідати країні про війну. Нині каже: дуже горда, що танцює із справжнім героєм.
"Перша фраза була Дімина на цьому. Він сказав: "Я Діма, не бійся, падай, все роби як треба, я тебе втримаю". Ну і, власне, тому в нас усе виходить у танці, бо головне – це довіра, як на війні, так і в танцях", – пригадує журналістка.
Володимир займався танцями ще до війни. Після служби на Сході знову повернувся до улюбленого хобі. Вальс танцює у парі з Юлією, волонтеркою, керівницею медичного напрямку "Народного Тилу".
"Ми танцюємо, люди сміються, це прекрасно в будь-якому разі. А для тих, хто там був у якійсь депресії, вигорав там і так далі, я не кажу зараз про себе в принципі, то я вважаю, що дуже чудовий проект", – розповідає Юлія Гончарова.
"Для військових цей проект дуже актуальний, і сама тема популяризації якихось захоплень, які не мають ніякої войовничої основи, щось максимально мирне", – пояснює учасник проекту.
Ще одна пара – волонтерка Катерина та Андрій – боєць 58-ї мотопіхотної бригади. Познайомилися ще там, у зоні бойових дій. Відтоді й дружать. Тепер ще й танцюють разом. Для цього Андрій щотижня приїжджає до столиці з Харкова.
"У танго в нас якби така більш театральна постановка. Де буде сюжет – війна, Україна, військові, боротьба добра зі злом", – розповідає учасниця проекту.
"Кураж такий буде! Це все для мене нове, мені дуже подобається", – захоплено ділиться Андрій Руденко.
Ініціатор і керівниця проекту Марина Соботюк розповідає, що головна ідея проекту – показати не просто танці, а історії героїв із життя на війні.
"Є пари, які одружуються на війні, живуть на війні, які проживають історії. Ось одна з пар Наталія Прилуцька і Вадим Бойко, вони насправді на війні на мості Бастіон танцювали танго. Там було таке парі: якщо відіб'ють атаку, вони вийдуть і станцюють танго. Вони під кулями насправді танцювали танго", – каже керівник проекту Марина Соботюк.
Те, над чим працювали пять місяців, до Дня захисника України герої проекту покажуть уже 12 жовтня в колонній залі КМДА.
Ірина Сисак, Валентин Стрельцов, "5 канал"
Дивіться також:
Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО










