Ілюстративне фото
Ілюстративне фото відкриті джерела

Частина волонтерів відверто займається "воєнним туризмом" – Бірюков пояснив, що це

Коли волонтери збирають кошти на поїздку в ООС і потім більшу їх частину витрачають на пальне – допомога від цього українському війську невелика

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник Президента України, радник міністра оборони України Юрій Бірюков пояснив, що називають "воєнним туризмом" і чому він не завжди вітає рішення вести на схід консервацію.

"Частина волонтерів відверто займається "воєнним туризмом". Ми це так називаємо. Вони возять на передову, з моральної точки зору, можливо, якісь корисні речі – домашню консервацію, наприклад. Але мене, відверто кажучи, це завжди дещо напружувало, тому що, по-перше, я пам'ятаю історії про отруєння наших військовослужбовців, коли сепаратисти під виглядом волонтерів ввозили (цю консервацію). І тут таке питання. Так, урізноманітніти військовий стіл – це завжди вітається. Об'єктивно – армія забезпечена продовольством, однак доволі одноманітним. На передовій немає умов зберігання для продуктів, що швидко псуються. Тому це насамперед консервація, тушонка, крупи", – розповідає Бірюков. 

Він продовжує: "Безумовно, возять домашню консервацію. Але коли ставиш просте запитання: "У скільки вам обійшлося провезення цієї банки консервів через всю країну?" – люди знічуються і відповідають щось на кшталт "увага важливіша". Але ж вони не за власні кошти їздять. Вони збирають гроші, а потім більшу їх частину витрачають на паливо. Напередодні он по Facebook "ходили" фото, як дівчина з центру країни повезла на передову цебро олів'є. Можливо, це і прикольно, але реально страшно: воно може в дорозі зіпсуватися!" 

Продовження розмови дивіться у відео: 

Дивіться також фотогалерею:

Надсучасні навушники та чохли для гвинтівок: як виглядає допомога снайперу – ФОТО

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Тітушковода" Крисіна етапують до в'язниці в Донецькій області
Наступний матеріал
Геращенко розповів цікаві подробиці про підозрюваних у нападі на Михайлика