Реабілітаційний центр для учасників бойових дій запрацював на Тернопільщині. Допомогу колишніми бійцям надають працюють психологи. Яку саме допомогу отримують військовослужбовці, дізнавалися кореспонденти "5 каналу".
Олексій Олійник поїхав на схід України відразу після Майдану. У складі добровольчої армії півроку воював на передовій. Колишній боєць АТО зізнається, страхи та погані сни переслідують його досі. Після пережитого чоловік потребує психологічної допомоги.
Згадує: "Хлопців накрило "Градом". Вони пішли забирати трупи і накрило їх теж "Градом", їх там порозривало. Серед них був син подруги моєї мами. Тоді вже стало зрозуміло, що це вже не жарти".
Війна підкосила і здоров'я Євгена Панькевича. Чоловік пішов у АТО добровольцем. На передовій кілька разів дістав контузію: "В мене біля голови розірвалася світлошумова граната, пішла кров з вуха. На початку цьому уваги не приділяв, випив таблетку, та й усе. А коли через два місяці почалися провали пам'яті, безсоння, 3-4 дні не міг спати, пішов до лікарів вже".
Допомогу учасникам бойових дій у реабілітаційному центрі надають психологи. В центрі використовують сучасні методики: арт-терапію, тренінги, індивідуальні консультації, розмови віч-на-віч та групові бесіди. Фахівці запевняють, саме така терапія допомагає хлопцям позбутися страшних спогадів.
"Вони знають, є правило, що ми не виносимо інформації, яку почули на групі, за межі групи. І вони тоді відкриті, вони діляться своїм, своєю думкою, чують зворотній зв'язок і чують думку інших людей про це", – пояснює психолог Сергій Седих.
Зараз у реабілітаційному центрі триває перший курс відновлення. Поки з бійцями працюють лише психологи, проте з наступного року тут планують надавати і медичну допомогу.
"Вони повертаються, але війна залишається в них у голові. І це потім впливає на все, на їхнє оточення, на сім'ю, на них самих. І в силу нашої діяльності ми працюємо з психічним здоров'ям нації. Наша мета, – це повертати психологічне здоров'я людям, які потребують цього", – наголошує заступник головного лікаря медцентру Світлана Михайлів.
Триває психологічна реабілітація близько трьох тижнів. У центрі запевняють, допомагати готові учасникам бойових дій з усіх регіонів України.
Ольга Столяренко, "5 канал"
Віднайти Дзен: у чому особливість реабілітації бійців АТО на природі – ФОТО