5 канал

$1,5 тис. за групу інвалідності: суд виніс рішення щодо здирників, які хотіли ошукати бійця АТО

Два місяці арешту із заставою майже в 2 мільйони гривень – такий запобіжний захід обрав Оболонський райсуд столиці двом медикам, які вимагали хабар у ветерана АТО

Посадовців затримали в момент передачі грошей. Військовий Петро Олексюк, стверджує: кошти з нього вимагали за оформлення інвалідності. Більше знають кореспонденти "5 каналу".

Петро Олексюк показує наслідки бойового поранення, яке отримав 9 травня минулого року. На фронті чоловік натрапив на протипіхотну російську міну. Через це на лікарняному ліжку провів кілька місяців. Після реабілітації звернувся за отриманням групи інвалідності до Центральної військово-лікарської комісії.

"Робили пересадку м‘язів, шматок м‘яса вирізали. Також робили італійську пластику – це ще одна пересадка м‘язів. У мене два місяці поспіль ноги були зшиті разом, я був нерухомий. За законом, це друга група інвалідності пожиттєво", – розповідає військовий.

Чоловік каже: у відповідній інстанції оформлення паперів почали затримувати, аж доки звідти не подзвонили його батькам.

5 канал

"Мусили за 10 днів оформити. Згодом дзвінок: "Для вирішення справи вашого сина вам потрібно приїхати на бесіду". Ми зустрілися. Наумов сказав, що потрібно 1,5 тисячі доларів. Він акцентував, що просить МСЕК (Медико-соціальна експертна комісія – ред.). Ми домовилися, коли ці гроші я повинен принести. Документи не передавали, доки цей хабар не буде принесений", – розповідає батько бійця Павло Олексюк.

Родина Олексюків одразу звернулася до СБУ. Нині на лаві підсудних два медики – Валерій Наумов (лікар Центральної військово-лікарської комісії) та Віктор Чернявський (лікар Медико-соціальної експертної комісії). Їх прокуратура підозрює в хабарництві. Тому просить запобіжний захід – тримання під вартою строком на два місяці або по 2 мільйони гривень застави.

5 канал

"Грошові кошти вимагалися від особи, учасника АТО, за присвоєння йому групи інвалідності. Попри те, що відповідно до закону така особа мала право до призначення інвалідності другої групи. Даний запобіжний захід повинен насамперед стимулювати і виконувати превентивну функцію в плані дотримання підозрюваними процесуальних обов’язків", – пояснює вимогу прокурор Володимир Вербановський.

Сторона захисту Віктора Чернявського звинувачення у бік свого підзахисного відкидає.

"У даному випадку немає складу злочину. Рішення приймається комісійно. Грошових коштів у Чернявського вилучено не було. Інша особа брала під нього кошти. Це шахрайство і ми про це зазначаємо. Це інший склад злочину. Чернявський до цього відношення немає", – наголошує адвокат підозрюваного Віталій Наум.

5 канал

В іншого фігуранта справи – Валерія Наумова – правоохоронці під час обшуку знайшли 130 тисяч доларів, а також документи з прізвищами військовослужбовців. До цих паперів були прикріплені гроші у конвертах. Сам Валерій Наумов винним себе не визнає. Щодо знайдених під час обшуку коштів пояснює - це його особисті накопичення на операцію тяжкохворого сина.

"Ці кошти я понад 4 роки разом із дружиною збирав на операцію. Понад 130 тисяч доларів – це і волонтерські кошти, і близьких, і рідних", – зазначає підозрюваний.

А от на питання прокурорів, чи брав кошти від батька Петра Олексюка, відповідає так: "Він намагався мені дати. Я віддав йому назад в руки. Я йому казав: "Це те, що ви загубили, візьміть".

5 канал

Засідання з обрання запобіжних заходів фігурантам розпочалися ще у п'ятницю. Рішення суд оголосив вже у суботу. Він задовольнив клопотання прокурорів і заґратував обох медиків на 2 місяці з можливістю для кожного внесення застави по майже два мільйони гривень. Якщо провину фігурантів доведуть, їм загрожує від 5 до 10 років позбавлення волі.

Евеліна Михайленко. Валерія Павленко, Орест Пона, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею: 

Крізь холод та спеку: в Києві ветерани-армійці зійшлися в спортивному протистоянні Legion Run

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Новітня артилерія "Бал" і "Бастіон": розвідка розповіла про ракетні установки РФ у Криму
Наступний матеріал
"Ми живемо в конкретному місеві": народний артист України Станіслав Боклан у "Рандеву" - відео
Loading...