32-річна жінка від народження не мала власної матки, відповідно – й шансу на материнство. Про це пише BBC.
Жінка народилася з синдромом Маєра-Рокітанського-Кюстера-Хаузера, від якого страждає одна жінка з 4 500. Рідкісний синдром проявляється в тому, що репродуктивні органи формуються неправильно.
Операцію з пересадки матки провели у 2016 році. Всього відомо про 39 успішних операцій з трансплантації матки, коли донорами виступали живі жінки. В деяких випадках органи своїм донькам віддавали матері.
В цьому разі донором стала жінка, яка померла внаслідок крововиливу в мозок. Їй було близько 45 років, і вона мала трьох дітей.
Виношування дитини після операції справді стало медичним дивом, адже до цього всі попередні 10 спроб у жінок закінчувалися невдачами – органи або не приживалися, або вагітність закінчувалася викиднем.
Уже через шість тижнів після операції в жінки з'явився і встановився менструальний цикл. Ще через сім місяців вона завагітніла за допомогою процедури штучного запліднення. І нарешті народилася здорова дівчинка, яка важила близько 2,5 кілограма.
"Віхою були перші пересадки матки від живих донорів – це відкривало абсолютно нові можливості для жінок, що з тих чи інших причин не могли мати дітей", – розповів доктор Дані Ейзенберг.
Він також додав, що очевидним обмеженням було те, що матку можна було отримати лише від живої людини. Такі донори – це рідкість, і, як правило, ними стають близькі родичі чи найкращі друзі.
Доктор Срджан Сасо, з Імперського коледжу Лондона, каже, що випадок із бразильською жінкою "по-справжньому неймовірний".
"Це відкриває набагато більші можливості: більша кількість потенційних донорів і уникнення ризиків для живих донорів", – розповів доктор.
Нагадаємо, раніше 5.ua повідомляв, що вчені винайшли спосіб перетворювати будь-яку групу крові на універсальну.
Також дивіться фотогалерею:
Несподіване поповнення в зоопарку Сан-Дієго: відвідувачам показали новонародженого сіаманга – ФОТО





