Лікування хвороби Альцгеймера та використання ядерної енергії: Нобелівські лауреати, які родом з України

Люди, які досягли висот у фізиці, хімії, літературі, медицині, захисті миру або в економіці, стали "людьми світу". Вони зробили величезні внески для людства. Завдяки їхнім винаходам і досягненням, врятовано тисячі осіб, збережено екологію планети. Їхні праці надихають і породжують нові розуми майбутнього. 5.ua підготував для вас список тих людей, які стали Нобелівськими лауреатами і є вихідцями з України

Джордж Уолд

Нобелівський лауреат у галузі медицині. Сам вчений народився в Америці 1906 року. Проте його батько народився в українському селі поблизу Перемишля (тепер Польща). Сам Джорд все життя прожив у США.

Численні праці Джорджа Уолда присвячено біохімії, фізіології та еволюції зору. Нобелівську премію він отримав за те, що виявив у рецепторах сітківки ока вітаміни А й А2, і довів, що вони впливають на очну пігментацію.

Джордж Уолд
Джордж Уолд
Фото: відкриті джерела

Ерік Кандел

Цей вчений народився в Австрії, втім його батьки родом з української Коломиї. Пізніше єврейська родина емігрувала до США, де у 1944 році Ерік закінчив Гарвардський Університет, історичний і літературний факультети.

Нобелівську премію отримав за відкриття механізмів в роботі зв'язків між нейронами, що відповідають за пам'ять. Завдяки цьому нині медики займаються розробкою препаратів проти вікової втрати пам'яті та хвороби Альцгеймера.

Ерік Кандел
Ерік Кандел
Фото: відкриті джерела

Ілля Мечников

Народився Ілля Мечников у селі Іванівка в Харківській області у 1845 році. Дехто вважає вченого російським дослідником, бо на той час територія належала Російські імперії, а дехто – французьким, адже у 1888 році переїхав до Франції, де здобув визнання у науці.

Він досліджував туберкульоз, після того як від нього померла його дружина. У 1908 році Мечникову було присуджено Нобелівську премію у галузі фізіології та медицини за праці про імунітет.

Ілля Мечников
Ілля Мечников
Фото: відкриті джерела

Жорж Шарпак (Георгій Харпак)

Народився Георгій у місті Дубровиця на Волині. Коли йому було три роки, родина Георгія переїхала спочатку в Палестину, потім до Франції.

Там він згодом почав займатися ядерною фізикою в лабораторії Кюрі. Жорж Шарпак стає Нобелівським лауреатом у 1992 році в області фізики. Головним принципом вченого було використання ядерної енергії виключно в мирних цілях.

Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Жорж Шарпак (Георгій Харпак) Жорж Шарпак (Георгій Харпак) Жорж Шарпак (Георгій Харпак) Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Фото: відкриті джерела

Нагадаємо, раніше 5.ua про неочікувані висновки вчених: кава лікує захворювання Альцгеймера й Паркінсона.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше