Лікування хвороби Альцгеймера та використання ядерної енергії: Нобелівські лауреати, які родом з України

Люди, які досягли висот у фізиці, хімії, літературі, медицині, захисті миру або в економіці, стали "людьми світу". Вони зробили величезні внески для людства. Завдяки їхнім винаходам і досягненням, врятовано тисячі осіб, збережено екологію планети. Їхні праці надихають і породжують нові розуми майбутнього. 5.ua підготував для вас список тих людей, які стали Нобелівськими лауреатами і є вихідцями з України

Джордж Уолд

Нобелівський лауреат у галузі медицині. Сам вчений народився в Америці 1906 року. Проте його батько народився в українському селі поблизу Перемишля (тепер Польща). Сам Джорд все життя прожив у США.

Численні праці Джорджа Уолда присвячено біохімії, фізіології та еволюції зору. Нобелівську премію він отримав за те, що виявив у рецепторах сітківки ока вітаміни А й А2, і довів, що вони впливають на очну пігментацію.

Джордж Уолд
Джордж Уолд
Фото: відкриті джерела

Ерік Кандел

Цей вчений народився в Австрії, втім його батьки родом з української Коломиї. Пізніше єврейська родина емігрувала до США, де у 1944 році Ерік закінчив Гарвардський Університет, історичний і літературний факультети.

Нобелівську премію отримав за відкриття механізмів в роботі зв'язків між нейронами, що відповідають за пам'ять. Завдяки цьому нині медики займаються розробкою препаратів проти вікової втрати пам'яті та хвороби Альцгеймера.

Ерік Кандел
Ерік Кандел
Фото: відкриті джерела

Ілля Мечников

Народився Ілля Мечников у селі Іванівка в Харківській області у 1845 році. Дехто вважає вченого російським дослідником, бо на той час територія належала Російські імперії, а дехто – французьким, адже у 1888 році переїхав до Франції, де здобув визнання у науці.

Він досліджував туберкульоз, після того як від нього померла його дружина. У 1908 році Мечникову було присуджено Нобелівську премію у галузі фізіології та медицини за праці про імунітет.

Ілля Мечников
Ілля Мечников
Фото: відкриті джерела

Жорж Шарпак (Георгій Харпак)

Народився Георгій у місті Дубровиця на Волині. Коли йому було три роки, родина Георгія переїхала спочатку в Палестину, потім до Франції.

Там він згодом почав займатися ядерною фізикою в лабораторії Кюрі. Жорж Шарпак стає Нобелівським лауреатом у 1992 році в області фізики. Головним принципом вченого було використання ядерної енергії виключно в мирних цілях.

Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Жорж Шарпак (Георгій Харпак)
Фото: відкриті джерела

Нагадаємо, раніше 5.ua про неочікувані висновки вчених: кава лікує захворювання Альцгеймера й Паркінсона.

Також дивіться фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше