Кров
Кров Depositphotos

Вчені винайшли спосіб перетворювати будь-яку групу крові в універсальну

  В усьому світі існує дефіцит донорської крові І групи, яку можна переливати будь-кому – тепер є шанс вирішення цієї проблеми

  Вчені з Університету Британської Колумбії розробили методику трансформації будь-якої людської крові у першу групу, яка підходить для переливання всім пацієнтам. Про це повідомляє канадський СВС News.

  "Біохімік Стівен Візерс видобув із бактерій кишечника 20 тис. різних зразків ДНК та виявив, що деякі з цих мікроорганізмів здатні виробляти ензими, що можуть трансформувати кров", – мовиться у матеріалі.

  Зі слів науковця, використання цих бактерій дозволяє змінювати групу крові людини у 30 разів швидше, ніж інші відомі зараз варіанти.

  "Візерс вважає, що його успіх пов'язаний із новими технологіями метагеноміки, недоступними його попередникам. Ці технології дозволили йому вирощувати та досліджувати бактерії кишечника у великих кількостях. Завдяки цьому він зміг розшукати мікроорганізми, які найкраще підходили для цього завдання", – повідомляють канадські журналісти.

  Втім, радіти поки зарано – пройде ще багато часу, поки новий метод зможуть почати використовувати на практиці, адже він досі потребує детальнішого вивчення.

  Варто уточнити, що в усьому світі існує дефіцит донорської крові І групи, яку можна переливати людям з будь-якою групою крові. Тож новий метод може в майбутньому врятувати багато життів.

  Попередній матеріал
  Гриневич: В Україні не закриватимуть російськомовні школи
  Наступний матеріал
  Трамп звинуватив Twitter, Facebook і Google у несправедливому ставленні до консерваторів та республіканців
  Loading...

  Астрономи назвали найдавніші галактики Всесвіту

  У три етапи: науковці висунули нову гіпотезу утворення Юпітера

  У джунглях Амазонки випадково виявили загадкове плем'я індіанців – відео

  Досить відгадувати погоду: ESA запустило супутник для моніторингу вітрів у стратосфері

  На полюсах Місяця астрономи зафіксували ділянки покриті кригою

  Українські спеціалісти розробили унікальний гіроскутер, який дозволяє рухатися без допомоги рук та ніг