vistanews.ru

Допомога миттєвої дії: вчені створили клей, що заживляє рани без швів і скоб

Миттєвий клей MeTro після опромінення ультрафіолетом затягує рану за лічені секунди

Група інженерів-біомедиків створила миттєвий клей MeTro, який після опромінення ультрафіолетом затягує рану за лічені секунди. Про це повідомляє "Дім інновацій" із посиланням на журнал Science.

"Інженери-біомедики Сіднейського університету в Австралії у співпраці з колегами зі США створили новий еластичний миттєвий клей, що дає змогу обробляти рани навіть у тих тканинах тіла, які постійно скорочуються чи оточені рідинами, – без хірургічних швів. Продукт назвали MeTro, і зараз компанія Elastagen Pty Ltd займається комерціалізацією цієї технології, щоб зробити її доступною по всьому світу", – зазначається у повідомленні.

Винахідники клею розповідають, що MeTro наносять безпосередньо на розріз або у порожнину, що потребує загоєння, зі спеціального шприца, після чого піддають дії ультрафіолетового випромінювання. Нетоксичний клей "зв’язується" за 60 секунд і фіксує краї рани без швів і скоб, які зазвичай доводилося згодом знімати. Миттєвий хірургічний клей дає змогу з однаковою ефективністю з'єднувати тканини легень, судин – артерій та вен, серця – тобто органів, які постійно рухаються чи оточені рідинами. Із використанням традиційних швів рани могли відкритися, а нова розробка швидко герметизує рану. Як показали досліди на дрібних гризунах та свинях, за рахунок гелеподібної структури шов не розходиться і не перешкоджає рухливості тканин і органів.

Завдяки зміні ферменту, що міститься в гелі, миттєвий хірургічний клей можна "програмувати" на тривалість скріплювального ефекту – від кількох годин до місяців – для надійного загоєння різних ран. Загалом процес "зшивання" біотканини подібний до скріплення чи герметизації будматеріалів – сантехніки, керамічної плитки – звичайним силіконовим клеєм або герметиком. Насамперед така розробка стане у пригоді в місцях стихійного лиха, в разі автомобільних аварій, побутових і виробничих травм, а також у зоні бойових дій.

Як повідомляв 5.UA, школярка зі Львова представить свій винахід на Міжнародній олімпіаді геніїв у США.

Попередній матеріал
Зубко розповів, як борються з наслідками підтоплення в різних регіонах України
Наступний матеріал
Зубко: На сьогодні 47 міст обласного значення очікують можливості приєднання до себе сільських громад

Відкрили заново: науковці виявили викопну ящірку з чотирма очима

Коли природа чарує: науковці NASA візуалізували процес танення сніжинки – відео

"Загадка відкрита": як курчаті вдається вилупитися з яйця, здатного витримати потрійну масу тіла несучки

Масово тікають з Росії: за три роки витік кваліфікованих кадрів виріс удвічі

Нове відкриття: астрономи виявили галактику без темної матерії

Вчені зі США виявили новий орган у тілі людини – що таке інтерстиціум