5 канал

Колапсу не буде: На Львівщині винахідник облаштував особливий міні-сміттєспалювальний завод – відео

За один раз міні-завод спалює 500 кг сміття

Вирішити сміттєве питання самотужки взявся винахідник зі Львівщини. У селі Вузлове вже облаштував міні-сміттєспалювальний завод за власним проектом. Поки що апарат працює у тестовому режимі. А чи безпечний він для довкілля, дізнавалася журналіст "5 каналу" Марта Шикула.

55-річний інженер Анатолій Архипчук демонструє свій винахід. Чоловік розповідає: "Розігрівається от ця внизу топка. Ніби розігріваємо форсунку. Коли вона розігрілася форсунка, ми коли оці верхні дверки і нижні відкриті, ми розігріваємо трохи верхнього котла, потім ми закриваємо люка нижнього, через верхній люк закидаємо весь непотріб". 

Цей пічний пристрій винахідник розробив десять років тому для опалення промислового приміщення. Коли ж в області почалися проблеми з утилізацією сміття, Анатолій Архипчук вирішив змінити призначення свого винаходу.

Анатолій зауважує: "Все, шо ви викинули за межі села, воно вертається назад до села через миші, пташки, через мухи, через комарі – і ви всю інфекцію назад заносите у село. Найкращий метод знезараження є спалювання".

За один раз цей міні-завод спалює 500 кг сміття. Щоб очистити село від непотребу він працює два дні на тижні.

"Це має бути сортоване сміття без мішечків целофанових, без бутилок пластикових, без скла, без щебеню, без металу. Просто має залишитися сюди суто органіка", – пояснює винахідник.

Для спалювання сміття сільська рада надала ділянку у полі. Про підвезення відходів винахідник домовився з комунальниками. Поки що процес триває у тестовому режимі. Однак місцеві кажуть, що вже помітили результат.

5 канал

"Якшо судити по наших смітниках, стало чистіше точно. Я запаху поганого не чую", – говорить місцева мешканка Людмила Слюсарчук. 

Нині сміттєспалювальний пристрій проходить еко-перевірки, щоб отримати офіційний дозвіл на роботу.

Василь Стрищак, заступник начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області, розповідає: "Має бути позитивний вплив на атмосферне повітря, крім того, мають бути санітарні розриви. Якщо температура в цій установці буде достатньо висока, щоб не утворювалися канцерогенні речовин, температура має бути більше 1100 градусів".

Якщо висновок буде позитивним, винахідник обіцяє змайструвати ще декілька таких. І почати просвітницьку роботу серед населення про те, чому необхідно сортувати сміття. 

Марта Шикула,Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
"Тварини – не іграшки": в Києві вимагали ухвалити закон про цирк без тварин – відео
Наступний матеріал
Штаб АТО: Ворог накрив Авдіївку танковим вогнем, а Широкине – з 122-мм "Гвоздики"
Loading...

73% сміттєвих майданчиків Львова вже очищені - Зубко

Зі Львова вивезли 70% сміття – ОДА

Львів наполовину очистили від сміття – ОДА

У Львові через сміттєвий колапс скликали віче

Зі Львова вивезли вже 270 тонн сміття

"Не треба голодувати, треба працювати": У Львові містяни власноруч взялися сортувати сміття