Повінь у Чернігові

Зубко розповів, як борються з наслідками підтоплення в різних регіонах України

Зубко також сказав, що планують покращити наступними роками

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний вечір" віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

 

"Штаб нсамперед повинен забезпечити безпеку людей, евакуацію їх з місць підтоплення, підвіз питної води, харчових продуктів, а також медикаментів або евакуацію людей, яким потрібна допомога. Це практично те, що має працювати. Ми розуміємо, що там вона була вчора, вже вона відійшла сьогодні, наприклад по Чернігову, Чернігівському району. Це питання, що має бути врегульоване протягом однієї-двох діб. Ми про це попереджали… По паводках, зараз ДСНС працює разом з органами самоврядування по відкачуванню води, де це можливо, саме з підвальних приміщень, багатоповерхового сектора і житлових будинків".

Зубко також розповів про стратегію, як у майбутньому планують мінімізувати наслідки підтоплення в різних регіонах: "Зараз ми почали працювати з водним агентством над визначенням тих зон, які не можуть бути заселенні у зв'язку з підтопленням протягом десятків років. Нині там уже населені пункти, тому органи державного саморегулювання, маючи такі бюджети – 192 млрд (місцеві бюджети у 2017 році сягнули реордних 192 мільярдів гривень – Ред.), знов є доходи місцевих бюджетів в минулі роки. Потрібно все-таки вжити ті превентивні заходи, які не дадуть змоги в майбутніх роках це зробити. Треба там відновити ті стічні колектори, які там були, потрібно подивитися, які додатково штучні споруди потрібно відремонтувати, підготувати для того, щоб була можливість скинути воду. І це робота, яку мають проводити постійно. Зараз ми визначили місця. 43 тисячі людей залучені по країні на Закарпатті, Одеській, Луганській областях, північному сході – це Сумська область, Чернігівщина, яка практично завжди в зоні ризику. Але головне нам зараз не розповсюджувати такі явища – це питання житлової забудівлі в тих місцях, де постійно виникатиме криза".

Міністр також наголосив: "Буквально після квітня ми починаємо повну інвентаризацію Держводагентства разом з ДСНС і цивільним захистом, тому що це питання і цивільного захисту. Ми там оголосили і про захисну інфраструктуру захисних споруд. Але питання в тому, що будуть проведені не тільки інвентаризація, а будуть накладені штрафи і адміністративна відповідальність на органи місцевого самоврядування за невчасну підготовку цих споруд до такого реагування".

Дивіться відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Ямковий ремонт доріг: коли в Україні можна буде їздити "по-людськи"
Наступний матеріал
Допомога миттєвої дії: вчені створили клей, що заживляє рани без швів і скоб

Україна відчуває брак кадрів через трудову міграцію до Європи – Зубко

"Коли екіпаж працює, наче механізм": як в АТО тренуються танкісти – відео

Зубко: На сьогодні 47 міст обласного значення очікують можливості приєднання до себе сільських громад

Ямковий ремонт доріг: коли в Україні можна буде їздити "по-людськи"

"ЗА ЧАЙ.COM": поліцейський, письменник та ветеран АТО з позивним "Мартін Брест" в ефірі "5 каналу"

"Двохсоті" та "трьохсоті" у ворога: захисники Луганського вгамували ДРГ терористів