5 канал

Як у Львові відзначали День дітей-"поспішайок"

Кожна 15-та дитина в Україні народжується передчасно

"Поспішайки" – так батьки називають діток, що дуже рано з’явилися на світ. Міжнародний день передчасно народжених дітей у Львові відзначили особливо. Майже сотня дітлахів, які декілька років тому народилися з вагою менше кілограма, прийшли на зустріч зі своїми рятівниками. З лікарями, що допомогли крихіткам вхопитися за життя.

Маленька Злата самостійно дихати не може, зараз перебуває на штучній вентиляції легень. Мама народила її передчасно: на 35-тому тижні вагітності. Тож дитина потребує особливого піклування.

Кожна 15-та дитина в Україні, як і Злата, народжується передчасно. Щоб врятувати цих малюків, потрібне сучасне обладнання і найголовніше – фахові лікарі, які дадуть крихіткам шанс на життя. Його отримав і Дем'ян. Хлопчику вже п'ять років. Мама "поспішайки" з вдячністю згадує лікаря, який допоміг її синові.

5 канал


Жінка каже: "Людину, яка врятувала життя нашій дитині. Була велика загроза, було дуже складно і він нас дуже підтримав в такий важкий момент. Як лікар, як людина і за це ми йому дуже вдячні".

У день передчасно народжених дітей "поспішайки", які вже подорослішали, знову прийшли до своїх лікарів. Але вже не на прийом.

Після народження Мілена важила лише 600 грамів. Вони із братиком Тимуром народилися на 29-тому тижні й були найменшими у відділенні.

Заліна Проніна, мама передчасно народжених двійнят, каже: "Всі молилися, і з роботи молилися, і наші батьки молилися. І вона таки вирішила вижити і всім показати. Ми були просто шоковані".

Лікар-анестезіолог Катерина своєю чергою говорить: "Маленькі ранні пташки, які поступають до нас у відділення, деколи у важкому стані, зазвичай вони потребують дуже інтенсивної терапії, але побачити їх таких гарних, усміхнених і вже дорослих, – це направду дуже велике щастя для нас, лікарів, для персоналу".

5 канал


Українська медицина зробила величезний крок, рятуючи "поспішайок". Ще з десяток років тому передчасно народжені малюки з вагою менше кілограма були приречені.

Володимир Чуйко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених міської дитячої клінічної лікарні, говорить: "Вірити і тільки з добрими думками приходити навіть у реанімацію, коли знають, що дитина важка, коли знають що вона може бути критична, але якщо вони роблять посил добра, то зрозуміло, все буде добре і з дитиною".

5 канал


А маленький Олексій говорить: "Я у мами рання пташка, хоч і було мамі важко, а мене поклали, добрі руки доглядали. Все мені надали вчасно, я щасливий, все прекрасно. Хочу дякую сказати, вас зі святом привітати".

Ірина Саєвич, Євген Родіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Королівські хрестини: зворушливі кадри Кейт Мідлтон та маленького принца – ФОТО

Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/
Королівська родина
/

Попередній матеріал
Померла відома українська оперна співачка
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли підступи до Світлодарська зі 120-мм мінометів – штаб ООС