Центр ветеранів війни у Циблі
Центр ветеранів війни у Циблі 5 канал

Скандал навколо Центру ветеранів війни: чи справді АТОвців позбавляють реабілітації

Волонтерка Чонгар стверджує – місця притримують для "своїх", які нерідко "за Путіна, за Росію"

Конфлікт довкола Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни. З одного боку – ветерани АТО з помічником директора, з іншого – керівництво закладу. Бійці скаржаться, що їм відмовляють у реабілітації без вагомих причин. Керівництво всі звинувачення відкидає. Детальніше про ситуацію – далі:

Це один із найкращих медичних закладів реабілітації бійців. Над методикою комплексного лікування ветеранів війни на сході тут працюють із жовтня 2014 року. Однак отримати повноцінне лікування, за словами ветеранів АТО, стає дедалі складніше.

Руслан, колишній військовослужбовець 80-ї бригади, потрапив сюди із складними пораненнями, які отримав під час оборони Луганського аеропорту в 2014 році. За 24 дні курсу реабілітації його не встигли повністю обстежити: "Підійшов до директора з проханням, чи зможе він продовжити мені реабілітацію, тут продовжити лікування. Він сказав, що "на це я підстав не бачу" і відмовив мені.

У Дмитра через контузію сильно болить голова та німіють руки і ноги. Кілька днів тому, прибув у Циблі на лікування. Попри те, що чоловік мав усі необхідні документи, йому хотіли відмовити в лікуванні.

Згадує:"Головний лікар не міг назвати мені підстави, чому він не може мене покласти. Хвилин 20 він просто дивився документи, якісь дзвінки робив незрозумілі. Сказав, що "я просто не бачу сенсу вас сюди класти". Письмову відмову він мені теж не написав".

Заступник директора з медичної частини пояснює: ветеранам не відмовляють. Просто квота для них у центрі – 130 місць із 600. До того ж, згідно з документами, боєць може пройти 1 курс протягом півроку. Ветеранів АТО, за останніми даними, близько 170 тис. Крім них у закладі лікуються й інші ветерани.

"Я не відмовляв. Я сказав, що "ти це лікування можеш отримати в іншому місці". Неможливо одну й ту саму людини класти 3-4-5 раз на рік", – запевняє Володимир Косенко.

АТОвців узялися лікувати лише після письмових звернень до Міністерства охорони здоров'я та дзвінків на "гарячу лінію" уряду. Алла Борисенко, більше відома як волонтерка Чонгар, 9 місяців працювала помічником директора у справах ветеранів АТО. Вона стверджує – АТОвцям відмовляють постійно. А місця, яких і так бракує, притримують для "своїх", серед яких є і пацієнти з проросійськими поглядами.

Розповідає: "Тут багато людей є, які за Путіна, за Росію. Ми попросили, що дайте нам навіть найгірший корпус, ми знайдемо інвесторів – а вже відгукнулися деякі інвестори, які нам готові допомогти матеріалами безкоштовно, яких ми і на передову брали, а хлопці своїми силами погодилися зробити ремонт".

За таку ініціативність Аллу Борисенко та одного з завідувачів відділенням змусили написати заяви на звільнення. Заступник директора тиск на колишніх підлеглих заперечує і каже, що Аллу Борисенко підозрюють у маніпуляціях з наданням бійцям інвалідності.

Волентерка ж запевняє: допомагають тим, хто насправді цього потребує: "Я їм пояснюю, що ви збираєте такі-такі копії, тут фіксуємо такі, у військкоматі беремо те. Я зв'язуюся з військкоматами – у нас є хлопчина, ми йому допомогли, це і це зробили, допоможіть йому там вдома далі, я на зв'язку".

Через численні скарги у Міністерстві охорони здоров'я створили комісію для перевірки. Результати її роботи будуть оприлюднені наступного тижня.

Анна Брикова, Анна Кудрявцева, "5 канал"

Попередній матеріал
Об’єднавчий собор та впіймані спецслужбами напередодні провокатори – "БлогПост"
Наступний матеріал
Про них не забули: в Чорнобилі відкрили музей на честь героїв-ліквідаторів ядерної катастрофи
Loading...