Волинська земля
Волинська земля 5 канал

На Волині АТОвцям масово відмовляють у виділенні землі: що відповідають чиновники

В робочий час обурені вояки знайшли керівника обласного Держгеокадастру – в одному з луцьких (недешевих) ресторанів, за кавою

На початку бойових дій на Донбасі Юрій Хусевич служив у 128-й гірсько-піхотній бригаді. Після цього, протягом трьох років чоловік намагається отримати землю в Горохівському районі. За цей час має уже чотири відмови від Держгеокадастру.

Каже: "Як з'ясувалося в особистій розмов, землі в нас вистачає. Просто в нас у районі, кажуть, земля дуже приваблива. Корупція".

Лише в Горохівському районі Волині не можуть отримати землю кілька сотень учасників бойових дій. Проте демобілізовані військовослужбовці стверджують: чиновники Держгеокадастру щедро роздають шмати землі іншим.

"Чому, коли одні люди подають – то їм дуже швидко виготовляють документи, а тут більш як два роки тягнеться це все", – обурюється Юрій Хусевич.

У земельній комісії районної ради визнають: вільні ділянки є, але система їхнього виділення непрозора.

"Є 456 АТОвців, отже кожному по 2 га – це 900 га. А в Горохівському районі державної землі є 17 тис. га. Значить можна АТОвцям знайти якимсь чином… Немає інформації про наявність вільних ділянок, де би можна було це подивитися. Тобто, ситуація непрозора, невідкрита", – бідкається голова земельної комісії райради Леонід Кравчук.

Чому демобілізованим відмовляють, вони вирішили спитати в керівника обласного Держгеокадастру. Оскільки приходять не вперше, цього разу з собою взяли… смітник. На робочому місці чиновника невдоволені не знайшли, але згодом виявили в іншому кінці міста, в одному з ресторанів – той пив каву. Чільник обласного Держгеокадастру наполягає – проблема в процесі розв'язання.

"Нам привезли більш як 10 заяв про надання дозволу, близько 20 книжок про передачу земельних ділянок. Там, де були технічні зауваження – ми самі відпрацювали з розробниками і усунули. І всі рішення прийняті по Горохівському району", – розповідає Олесь Іващенко.

Така відповідь демобілізованих не влаштувала. Вирішили скаржитися до голови облдержадміністрації.

Олег Ткачук, "5 канал"

Попередній матеріал
У Конотопі мати прикувала 22-річну дочку ланцюгом до батареї: як пояснила вчинок
Наступний матеріал
Нічний рейд річкою: журналісти "5 каналу" взяли участь у "полюванні" за браконьєрами
Loading...