Нічний рейд за браконьєрами
Нічний рейд за браконьєрами 5 канал

Нічний рейд річкою: журналісти "5 каналу" взяли участь у "полюванні" за браконьєрами

Тільки за два останніх тижні інспектори рибохорони затримали близько 30 рибалок-порушників

Більш як 30 браконьєрів зловили рибоохоронці поруч Маріуполя за останні два тижні. Збитки державі становили понад 300 тис. грн. На чергове полювання за любителями незаконної рибної ловлі вирушили і журналісти "5 каналу".

Побачивши патруль рибоохорони, людина на гумовому човні посеред річки – намагається втекти, попри вимоги інспектора зупинитися: "Нічого з лодки не викидаємо і не біжимо нікуди! Я заздалегідь попереджаю Вас".

Затриманий, за допомогою забороненого знаряддя лову – павука – намагався непомітно вночі наловити риби, щоб продати і заробити грошей. Чоловік на ім'я Антон жаліється: ніде не працює і засобів для існування, мовляв, не має. А човен позичив у товариша.

Нічний рейд за браконьєрами
Нічний рейд за браконьєрами5 канал

"Зараз буде складатися адміністративній протокол, човен буде вилучено до рішення суду. А також риба і сітка "павук", – пояснює старший держінспектор Азовського рибоохоронного патруля Денис Чекаленко.

Рейд проводять уночі вздовж русла річки Кальміус. Адже найбільше порушень відбувається саме в темряві: "Браконьєри сиплять сітки, ловлять рибу забороненими знаряддями лову – павуками підйомними, пастками".

Інший затриманий – Сергій – жодної риби спіймати не встиг. Про те, що ловити на так званого "павука" заборонено, – знає. Тому з протоколом порушення згоден. Обіцяє інспекторам наступного разу прийти на річку з вудкою. Заборонене знаряддя вилучають. Порушнику дають пам'ятку із сумами штрафів і матеріального збитку за незаконний вилов риби.

Наступний любитель нічної риболовлі потрапляє в поле зору інспекторів не вперше. В його човні – цілий ящик ще живої риби. Бідкається: "Я педагог за освітою, і мені не вистачає грошей, щоб вижити. Тому мені доводиться так ще підзаробляти на життя".

За підрахунками працівників рибнагляду, матеріальний збиток від діяльності Олексія – понад 30 тис. грн. Сплатити штраф порушник обіцяє, коли знайде роботу.

Нічний рейд за браконьєрами
Нічний рейд за браконьєрами5 канал

За два тижні інспектори рибохорони затримали близько 30 браконьєрів. Загальний збиток державі становив понад 300 тис. грн.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
На Волині АТОвцям масово відмовляють у виділенні землі: що відповідають чиновники
Наступний матеріал
ДТП із нардепом Лещенко: оприлюднено повне відео зіткнення з вантажівкою