Міжнародна співпраця. На Львівщині 40 українських військовослужбовців із Самбора вирушили до Косова для участі у миротворчій місії. Всі бійці мають бойовий досвід, воювали на сході, та щоб потрапити до українського контингенту, пройшли жорсткий відбір. На одне місце претендувало по троє осіб. Як проводжали бійців – далі в репортажі.
На плацу вишикувалася сотня бійців. Попереду – миротворча місія в Косово. Це вперше 703-й полк оперативного забезпечення вирушає до Косова для участі у миротворчій місії. Для неї відібрали 40 армійців, серед них є сапери, водії, інженери, кінологи. Всі мають бойовий досвід – захищали країну від російського агресора на сході.
Юрій Гец на Донбасі пройшов шість ротацій. Він – військовий медик: "Після АТО не страшно, звичайно. Доводилося бути в різних обставинах, надавати медичну допомогу, але думаю, що впораємося".
З бійцями прийшли і рідні. Дружина Юрія Геца каже: проводжати до Косова не менш тяжко, аніж на передові позиції сходу.
"Збереться сьогодні родина, насправді найрідніші. Це буде і важко. Важко навіть про це говорити, але ми повинні бути сильними, тому що ми свідомо знаємо, що чоловік вибрав таку професію, став військовим на захист миру", – зізнається дружина миротворця.
Війна у нині частково визнаній балканській державі Косово точилася понад 20 років тому. Від 99-го там діє миротворчий контингент ООН. У його складі побувало і понад тисячу українських військовослужбовців.
"Завдання нашого контингенту – це забезпечення вільного пересування багатонаціональних сил KFOR у зоні відповідальності. Також це розмінування місцевості та відновлення знищеної війною інфраструктури", – перераховує командир підрозділу миротворців у Косово Сергій Ковальчук.
Додому українські миротворці повернуться за півроку.
Ірина Саєвич, Євген Радіон, "5 канал"