5 канал

Переселенці Донеччини через суд намагаються повернути пенсійні борги – подробиці

Адвокати деяких позивачів звернулися до Державної виконавчої служби

Виплатити заборговані пенсії вимагають переселенці Донеччині. І масово подають позови про стягнення заборгованостей. Лише в Маріуполі позитивні рішення суду вже отримали майже 800 людей. Однак ці рішення Пенсійний фонд поки що не виконує і борги не сплачує. Що кажуть чиновники і коли повернуть переселенцям гроші, з'ясовували кореспонденти "5 каналу".

Лідія Цеповатенко мешкає на тимчасово окупованій території. Наприкінці 2017 року їй перестали виплачувати пенсію. Пізніше виплати поновили. Однак заборгованих за 8 місяців понад двадцять тисяч гривень так і не віддали. Нині по допомогу жінка звернулася до адвокатів – хоче повернути кошти через суд.

"Я приходжу в Пенсійний, а вони мені повертають комп'ютер, показують, що ось яка у вас сума, а виплатити ми не можемо. Я вже там і плакала, і просила. Чоловік у мене онкохворий, гроші треба і на хімію, і на уколи дорогі", – бідкається жінка.

Учасник бойових дій і переселенець Андрій Горбунов отримує пенсію з інвалідності. Позов до суду щодо стягнення заборгованості з Пенсійного фонду подав уже вдруге.

"Мені просто не доплачували за дітей. У мене є дві неповнолітні дитини – дочка і син, і мені близько 1500 грн на місяць недоплачували. Перший раз я звернувся з позовом до суду, суд був частково задоволений. Рішення суду не виконувалося", – пригадує переселенець.

Адвокати деяких позивачів звернулися до Державної виконавчої служби.

"Звичайна людина, якщо він боржник за виконавчим провадженням, – накладається арешт, і стягується вся сума, якщо є майно, якщо є рахунки. То в ПФ заарештувати рахунок не є можливим. Грошей немає", – пояснює адвокатка Ірина Бірюкова.

Натомість у маріупольському представництві Пенсійного фонду запевняють, що про всі рішення судів знають.

"Заборгованість буде виплачена після прийняття окремого порядку Кабінету Міністрів України. В цьому порядку буде надано механізм виплати заборгованості пенсій, яка утворилася у пенсіонерів", – пояснила в.о. начальника Маріупольського об’єднаного управління ПФ Ірина Кравець.

Лише в Маріуполі ухвали щодо стягнення заборгованості з Пенсійного фонду отримали майже вісімсот переселенців та мешканців окупованих територій. Жодну з них Пенсійний фонд поки що не виконав.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
Розслідування щодо закупівлі запчастин: у Раду хочуть запросити керівників НАБУ та військової прокуратури
Наступний матеріал
Суцільні провокації: до яких злочинів вдається противник, прощупуючи позиції захисників Попасної
Loading...

У КВУ розповіли, скільки кандидатів забуло про Донбас у своїх програмах

Мистецтво – з артефактів війни: у Маріуполі відкрили виставку "Воєнно-польовий арт"

Біля окупованої Оленівки на міні підірвався мікроавтобус, є жертви – ОБСЄ

Зустріч Президента України з представниками Кабміну з питань індексації пенсій – відео

Як працює Азовський судноремонтний завод в умовах керченської кризи – сюжет

Про війну і спокій, що настане: як у прифронтовий Миронівський повертається мистецтво