Скріншот відео

"Боротися дедалі важче": чому вимушених переселенців з ОРДЛО позбавляють пенсій

Переселенець Сергій Ваганов уже подавав низку позовів до Пенсійного фонду відтоді, як виїхав з окупованої території на початку війни

Без попереджень і пояснень Пенсійний фонд позбавляє пенсій внутрішньо переміщених осіб. Лише в судах Донецької області тепер понад 14 тисяч позовів через призупинення виплат, повідомляють юристи. Як відстояти своє гарантоване право на отримання пенсії та чи реально стягнути заборгованість з Пенсійного фонду, дізнавалася Олена Уланова.

"Набрехали. Сказали: вам буде в вересні виплачена пенсія. Все, по сьогодні мені її не платять", – обурюється переселенка Галина Кузьмич.

Жінка ледве стримує сльози. Скаржиться, що пенсію не отримує вже кілька місяців, а гроші конче необхідні на лікування. До маріупольського управління Пенсійного фонду жінка приходить вже не вперше, але чому зупинили виплати – досі не розуміє.

"Скільки ходжу по кабінетах, ніхто не може дати зрозумілу відповідь. Мені на другу операцію завтра лягати, а я повинна сюди приходити на прийом. Це, скажіть, нормальне явище? За що знущання над людьми таке?", – бідкається переселенка.

У присутності знімальної групи працівники управління обіцяють розібратися та допомогти Галині. Але причини, з яких вона не отримує пенсію, озвучити відмовляються, посилаючись на конфіденційність інформації.

Одна з причин позбавлення виплат – відсутність переселенців на мирній території України більш ніж 60 діб. Тоді їхні прізвища автоматично потрапляють в інформаційну базу прикордонників "Аркан".

"База "Аркан" просто фіксує статус громадянина України на виїзд і відсутність статусу на в'їзд", – пояснює начальник головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Наталія Рад.

Проте юристи переконують: це не є підставою для призупинення пенсійних виплат. І радять звертатися до суду.

"Пенсійний фонд давав листи переселенцям, що ви потрапили в список "Аркана", тобто вам виплата пенсії не призначена. Причина "Аркана" не є підставою для невиплати пенсії", – зазначає адвокат Ірина Бірюкова.

На відновлення виплат може піти до півроку. А в деяких випадках цей процес розтягується на роки. Переселенець Сергій Ваганов уже подавав низку позовів до Пенсійного фонду відтоді, як виїхав з окупованої території на початку війни.

"Боротися з ними дедалі важче. Кабмін випускає нові постанови, які ускладнюють отримання боргів з Пенсійного фонду", – пояснює пенсіонер Сергій Ваганов.

Згідно з новою постановою уряду, рішення судів щодо відновлення виплат переселенцям спеціальні комісії Пенсійного фонду мають розглядати у порядку черги.

Олена Уланова, Олег Корінний, "5 канал"

Попередній матеріал
"Видно потрапляння куль і смерть активістів": на суді у справі екс-беркутівців показали відео гарячих подій Майдану
Наступний матеріал
Мокрий сніг, дощ та сильний вітер: прогноз погоди на завтра
Loading...

Окупанти в ОРДЛО "відтискають" у людей землі під навчальні полігони – місцеві мешканці розлючені

Профспілчани пікетують Кабмін з низкою вимог по зарплаті: реакція голови Уряду

Через позицію РФ переговори у Мінську зайшли в глухий кут – представник України в ТКГ

Окупанти почали приховано змушувати до участі у "виборах" – розвідка

У Донецьку та інших містах в ОРДЛО з’явилися написи "Слава Україні!" – фото

Мінсоцполітики планує запровадити професійну пенсійну систему