uzhgorod.net.ua

Тука щодо рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям ОРДЛО: "Справедливість – критерій суб'єктивний"

Раніше пенсію могли отримати тільки громадяни з ОРДЛО, які на підконтрольній Україні території оформлювали посвідчення тимчасово переміщеної особи

Про таке в ексклюзивному коментарі 5.UA розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука. Він також прокоментував рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям окупованих територій та сказав, чи не збираються його оскаржувати.

"Що стосується оскарження, то це не моя компетенція. Я не знаю, чи збирається Кабмін оскаржувати чи ні. А виконувати (рішення суду – Ред.) зобов'язані всі громадяни, бо мають бути законослухняними. Якщо урядовці вимагають від своїх співвітчизників буди законослухняними, тобто виконувати закон, то самі чиновники мають показувати в цьому приклад. У мене в цьому жодних сумнівів немає, що судові рішення треба виконувати. Тобто це рішення так само буде виконуватися", – наголосив Тука.

Він також розповів, що Міністерство соцполітики та Міністерство фінансів будуть опрацьовувати механізм, яким чином можна далі провадити політику, виходячи з цього рішення Верховного суду. Він також додав, що ще невідомо, як саме гроші доставлятимуть до пенсіонерів ОРДЛО.

При цьому Тука зауважив, що не знає, про яку суму виплат йдеться і скільки потрібно буде закласти у бюджеті на це грошей: "Зараз іде процес формування бюджету на наступний рік. Мінфін всі вихідні займається формуванням бюджету. Тому поки не буде вирішено питання формування бюджету, я думаю, ніяких зрушень в питанні виплат пенсій на окуповані території не буде".

Читайте також: У Денісової прокоментували рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям окупованих територій

На запитання 5.UA, чи справедливим він вважає таке рішення Верховного суду, Тука відповів: "Закон не передбачає такий критерій, як справедливість. Справедливість це критерій суб'єктивний. Хтось може вважати це справедливим, хтось несправедливим. Всі мають виконувати закон. Якщо на думку громадян він не є справедливим, то треба вимагати від депутатів його зміни іншого алгоритму не існує. Що стосується виплат пенсій, то за рішенням Європейського суду з прав людини, пенсія – це є не соціальна виплата держави, а є власність громадянина, яку він накопичував протягом всього свого життя, сплачуючи податки в державу. Таким чином, призупиняючи виплату пенсій, обмежуючи виплати пенсій, держава порушує права людини, позбавляючи права користуватися своєю власністю. Це позиція Європейського суду з прав людини. Якщо ми проголошуємо тези, що ми прагнемо опинитися в ЄС, що ми розділяємо європейські цінності, то ми мусимо – подобається це нам чи ні – дотримуватися цих норм. Це рішення є і його треба виконувати".

Тука також сказав, чи допоможе це реінтегрувати окуповані території Донбасу: "Звісно, це не поверне території під контроль центральної влади, але це один зі шляхів реінтеграції суспільства, яке зараз мешкає на окупованій території до загальноукраїнського політикуму і до загальноукраїнської державної спільноти".

При цьому Тука додав: "Все, абсолютно все контролюється спецслужбами Росії. Тому очікувати на якесь там народне повстання – це просто блюзнірство. При такій кількості до зубів озброєних найманців і штатних військовослужбовців РФ на нашій території абсолютне беззахисне цивільне населення ні на яке повстання не піде. Тому нам залишається дипломатичний шлях".

Нагадаємо, повернути переселенцям право на пенсії постановив Верховний суд України. Велика палата відхилила апеляцію Пенсійного фонду, залишаючи чинним рішення суду першої інстанції, за яким припинення виплат пенсій переселенцям з підстав, не передбачених законом, є неправомірним. Це стосується й так званої верифікації пенсіонерів-переселенців за "списками СБУ". Цим рішенням Верховний суд постановив виплатити пенсії мешканцям окупованих територій Донбасу.

Попередній матеріал
В окупованій Макіївці бойовики схопили підлітків і звинуватили в роботі на українські спецслужби
Наступний матеріал
Чому життя одного з гуртожитків на Київщині для його мешканців перетворилося на пекло – сюжет

У Денісової прокоментували рішення Верховного Суду про виплату пенсій мешканцям окупованих територій

В окупованій Макіївці бойовики схопили підлітків і звинуватили в роботі на українські спецслужби

Євросоюз: Так звані вибори в "Л/ДНР" суперечать Мінським домовленостям

Кремль вирішив провести в ОРДЛО вибори – як на ініціативу відреагували в МЗС України

РФ призначила новим ватажком "ДНР" Пушиліна

Що відомо про новопризначеного ватажка "ДНР" та яку гру веде Путін – ГУР