http://mrpl.city

Тука про настрої в ОРДЛО: "Є стійке переконання, що навіть вихователька в дитсадку буде покарана"

Нині в ОРДЛО є певний страх перед поверненням української влади

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України  Георгій Тука.

"Вчора натрапив на блог одного з нинішніх мешканців Донецька, абсолютно проукраїнська людина, і в одному зі своїх дописів він аналізує стан страху, який зараз панує серед мешканців Донецька і Луганська, окупованих територій. Страху перед повернення «хунти». Звісна річ, цей страх там наганяють. Це все досить умовно, бо там страх і перед «своїми», скажімо так, георгієвськими кавалерами, які так само можуть у будь-яку мить, лише тільки за використання українського номеру телефону, на підвал кинути. Тому там не все так однозначно. Але справді є страх перед поверненням. А скажіть, будь ласка, чи сприяють руйнуванню цього страху певні наші політики, коли починають педалювати проблему покарання колаборантів? Ні, вони тільки посилюють цей страх. На тому боці всю цю хвилю миттєво відловлюють. Миттєво поширюють. Тільки якщо в нас ця хвиля 1,5-2 бали, то там її піднімають до 9 балів. Сьогодні я зустрічався з мешканцем окупованої території. І він мені сказав чесно, що зараз там найпопулярніший засіб комунікації та отримання інформації – це "один одному сказав". І що зараз там є стійке переконання, що навіть вчитель у школі, вихователька в дитячому садку – вони будуть покарані", – розповів Тука.

Політик сказав: "Я сьогодні вивчав матеріали "Сила права" – це Сенченко. Вони були в нас у міністерстві, запропонували деякі свої погляди. То вони розробили законопроект щодо примирення. В цьому законопроекті вони пропонують чітко прописати, які злочини за якими статтями підлягають покаранню. А решта не підлягають покаранню. Тобто насильницькі злочини, про які ми найбільше хвилюємося, вони будуть покараними. Коли ми кажемо, як можна пробачити сепаратиста, який наших стріляв-убивав, то таких пробачати ми не будемо. Такі будуть покарані. А от таких людей, які волею долі, – у проекті Сенченка їх пропонують взагалі називати жертвами окупації. Тобто не все так радикально однозначно, як хочуть показати деякі провокативні політики".

Що ще розповів Тука, дивіться у відео:

Дивіться також фотогалерею за темою:

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": акторка театру та кіно Лариса Руснак в ефірі "5 каналу
Наступний матеріал
"Глибше зариєшся, живіший будеш": захисники Новотроїцького готуються до провокацій

Репортаж із Зайцевого: попри дезертирство, ворог активно зміцнює другу лінію оборони

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю з Георгієм Тукою – відео

"Розчарувався за півроку": У Бахмуті поліції здався командир розрахунку бойовиків

ДРГ підходять майже впритул: чому на Світлодарській дузі доводиться "воювати" з рельєфом

"Не ви поклали, не ви забираєте": чого фахівці з розмінування навчали дітей Красногорівки

"Охочих нема": "військкомати" "ЛНР" намагалися зігнати на "збори резервістів" 200 шахтарів