Зміцнюють позиції і готуються до ворожих провокацій. Поблизу лінії розмежування під Новотроїцьким – відносне затишшя. Втім, армійці це пов'язують не з дотриманням бойовиками перемир'я, а з підготовкою до нових провокацій.
Замість зброї – будівельні інструменти. Після руйнівної зими армійці зміцнюють свої позиції. "Облаштувати свої необлаштовані позиції. Де там докопати, де відкопати. Де накрити, перекрити. Коротше кажучи, чим глибше зариєшся, тим живіший будеш", – каже армієць Євген.
Розв'язувати побутові проблеми воякам поки дає змогу невисока активність супротивника. Ці українські позиції розташовані на узвишші. Тож, зазвичай, стрілецьку зброю на цій ділянці фронту російські найманці не застосовують – через значну відстань вона неефективна, а частіше б'ють із більшого калібру.
"Ведуть вогонь з великокаліберних кулеметів, це ДШК і "Утьос", 12,7 калібр. А також з гранатометів… Провокації наших військових – для того, щоб відзняти, як ми даємо їм відповідь", – пояснює військовослужбовець Андрій.
З артилерії бойовики востаннє гатили тут минулого тижня, до оголошення перемир'я. Останні дні – затишшя. Проте, вояки упевнені – це не через свята, а заради підготовки до нових провокацій.
"Вони, найімовірніше, готуються. Сили стягують, окопуються. Бо гул техніки чутно. Стягують техніку. Бояться", – гранатометник Руслан до війни працював трактористом, а воювати пішов, щоб захистити дім на Луганщині від загарбників: "Я живу біля кордону. Вирішив, що нам свій кордон потрібен. Пішов воювати. Так і залишився. Продовжуємо далі контракти, підписуємо".
Аби ворог не дістався рідного Бердянська, добровільно пішов на фронт і 20-річний Ігор: "Як АТО почалося, просто не міг сидіти смирно. Дивитися, як друзі гинуть… Багато знайомих вже загинуло просто".
Заради збереження життя мирних мешканців вояки не втрачатимуть пильності, і коли всі святкуватимуть Великдень.
Анастасія Старостенко, Олег Корінний, "5 канал"
"Колись лунали дитячі голоси": фото покинутих будинків у Водяному – ФОТО