5 канал

"Підпалили посадку, вдарили з ПТРК": бійці АТО про потужний обстріл під Талаківкою

Поблизу Талаківки на Приморському напрямку бійці минулими вихідними зафіксували найбільший обстріл за останні декілька місяців на фронті. Його наслідки бачили журналісти "5 каналу"

Морські піхотинці, які боронять позиції поблизу Талаківки, мають чималий бойовий досвід, але кажуть: такого бою, який відбувся минулими вихідними, не було останні декілька місяців. Ворог одночасно бив із кількох видів забороненої великокаліберної зброї. 

"Нам підпалили посадку. Стріляли з ПТКР, працював 82-мм міномет, працювала "копійка". І десь протягом двох годин нас з усіх "стволів" обстрілювали", – розповідає військовий із позивним "Базука".

Щонайменше чотири протитанкові керовані ракети розірвалися поруч з українськими позиціями.

"ПТУР (російська назва ПТРК – ред.) прилетів, але ми його вже розібрали, аби подивитися – що там цікавого є… Російське виробництво", – кажуть бійці АТО.

Терористи всіляко намагаються спровокувати армійців. Іноді навмисно виходять на відкриту місцевість, щоб привернути увагу і примусити відкрити вогонь.

"Вони бігали вночі – чи то провокували, чи то щось робили. Укріплення якісь, можливо. Все було видно у спеціальні пристрої, як вони там пересуваються", – зазначає боєць Юрій.

Бойовики стріляють влучно, тож серед них є добре підготовлені найманці, здогадуються українські захисники. Але професійними військовими їх не називають, адже ті не гребують провокаціями.

"Вони використовують мирних жителів. Навіть школярів приводять на позиції, а потім з-за них стріляють. Це була така ситуація… Мирні жителі їм копають, вони (бойовики – ред.) цим користуються. По мирних не можна стріляти... А вони з одного боку копають в окопі, а з іншого боку – працюють по нас", – зазначає військовий Юрій.

Навіть у передвеликодній тиждень на передовій тиші немає. У бік українських позицій цілять зі стрілецької зброї.

Анастасія Старостенко, Олег Корінний, Донецька область, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Новолуганське
/
/
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/
Обстріл Новолуганського
/

Попередній матеріал
Чому Україна традиційно неготова до весняної повені: інтерв'ю з Геннадієм Зубком – "Інформаційний вечір"
Наступний матеріал
"Мрія" не платитиме за стоянку в Лейпцизькому аеропорту – журналісти "5 каналу" дізналися чому